جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

راز موفقیت شمشیربازی اردبیل اعتماد به بازیکنان بومی است - خبر

 

 

راز موفقیت شمشیربازی اردبیل اعتماد به بازیکنان بومی است

شمشیربازان اردبیلی در مسابقات لیگ برتر کارنامه درخشانی را از خود به نمایش گذاشتند و کسب چنین نتایجی در شرایطی رقم خورده که تمامی بازیکنان استان بومی هستند.

راز موفقیت شمشیربازی اردبیل اعتماد به بازیکنان بومی است

هادی صباغی، اظهار کرد: آخرین ارزیابی‌های انجام یافته از قرار گرفتن عملکرد شمشیربازی اردبیل در بین 3 استان برتر کشور خبر می‌دهد.

وی افزود: در حالی که تعداد افراد دعوت شده به اردوی تیم ملی در سال گذشته 39 مورد اعلام شده بود، تا بدین لحظه از سال جاری 44 مورد دعوت شده به اردوی تیم ملی داشتیم و این مووضوع نشانگر سیر صعودی شمشیربازان استان از لحاظ کسب موفقیت در ورزش قهرمانی است.

رئیس هیأت شمشیربازی استان اردبیل تصریح کرد: مقام‌های کشوری کسب شده در سال جاری20 عنوان بوده که در تاریخ رشته شمشیربازی اردبیل بی‌سابقه بوده و با تداوم حمایت‌های لازم امیدوار به کسب افتخارات بیشتری از ورزشکاران استان خواهیم بود.

صباغی عنوان کرد: شمشیربازان اردبیلی در مسابقات لیگ برتر، کارنامه درخشانی را از خود به نمایش گذاشته‌ و کسب چنین نتایجی در شرایطی رقم خورده که تمامی بازیکنان استان بومی بوده و در رده سنی نوجوانان و جوانان قرار دارند.

وی عنوان کرد: مهمترین برنامه هیأت شمشیربازی توجه به استعدادیابی بازیکنان و برقراری ارتباط تنگاتنگ با مراکز آموزشی و تحصیلی استان بوده تا با محدود نکردن این تعامل به زمان خاص، پیشرفت روز افزون شمشیربازی اردبیل را شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس هیأت شمشیربازی استان اردبیل به تشکیل شدن 50 درصد شاکله تیم ملی نوجوانان از بازیکنان اردبیلی اشاره کرد و یادآور شد: به دلیل فراهم شدن زیرساخت‌های لازم تقاضای میزبانی اردبیل از اردوهای مختلف تیم ملی اعلام شده تا در صورت موافقت فدراسیون میزبانی اردبیل را از اردوهای آماده‌سازی بازیکنان و همچنین برگزاری رقابت‌های مختلف باشگاهی شاهد باشیم.