سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

ذبح و عرضه بیش از 6 میلیون قطعه طیور در کشتارگاههای استان اردبیل - خبر

 

 

ذبح و عرضه بیش از 6 میلیون قطعه طیور در کشتارگاههای استان اردبیل

6 میلیون و 16 هزار قطعه طیور در پنج ماه اول امسال در کشتارگاههای صنعتی طیور استان اردبیل ذبح و پس از طی فرآیند نظارت بهداشتی دامپزشکی وارد چرخه مصرف شده است.

ذبح و عرضه بیش از 6 میلیون قطعه طیور در کشتارگاههای استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه عرضه طیور به صورت کاملاً بهداشتی و بسته بندی هویت دار عرضه شده است، گفت: در این مدت 95 هزار  و 742 راس دام سنگین و سبک نیز در کشتارگاه های استان ذبح و پس از انجام بازرسی بهداشتی به بازار مصرف عرضه شده است.

صادق صالحی با اشاره به اینکه دامپزشکی استان اردبیل همواره تلاش کرده تا با برنامه ریزی درست شرایط به گونه ای باشد که فرآورده های خام دامی سالم، بهداشتی و مطمئن وارد بازار مصرف شده و در دسترس مردم قرار گیرد، بر لزوم نظارت بهداشتی دامپزشکی از مرحله تولید تا مصرف محصولات دامی در راستای ارتقاء سطح کیفی و بهداشتی تولیدات کشتارگاهها تأکید کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 3 باب کشتارگاه صنعتی دام، 5 باب کشتارگاه صنعتی طیور و 10 باب کشتارگاه سنتی دام در سطح استان مشغول فعالیت و خدمات رسانی در حوزه بهداشت عمومی جامعه هستند، افزود: همچنان پیگیر طرح تجمیع و ساماندهی کشتارگاههای سنتی در سطح استان هستیم.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل همچنین از 23 هزار و 244 مورد بازدید اکیپهای بهداشتی دامپزشکی از اماکن تولید، توزیع و استحصال فرآورده های خام دامی در استان خبر داد و افزود: در این مدت نزدیک به 61 تن فرآورده های خام دامی آلوده، غیر بهداشتی و تاریخ گذشته در سطح استان کشف و امحاء شد.

به گفته دکتر صالحی 112 متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی در این مدت به مراجع قضایی معرفی شده اند.