جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

دیگر بیمارستان‌های اردبیل ظرفیت پذیرش بیش از حد بیماران ندارد - خبر

 

 

دیگر بیمارستان‌های اردبیل ظرفیت پذیرش بیش از حد بیماران ندارد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۵ ماه گذشته ۵ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی بستری شدند.

دیگر بیمارستان‌های اردبیل ظرفیت پذیرش بیش از حد بیماران ندارد

رضائی بنا اظهار کرد: در ماه‌های اخیر چندین متخصص و فوق تخصص، پرستار، پزشک و روسای بیمارستان‌ها که در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند، در دام کرونا گرفتار شده و تعدادی از آنها نیز جان باخته‌اند.
وی تنها سلاح پیشگیری از این بیماری را رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: دیگر بیمارستان‌های استان ظرفیت و توان پذیرش بیماران را بیش از حد ندارد و این وضعیت آسیب جدی به سلامت سایر بیماران وارد می‌کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به قدرت بالای سرایت این بیماری در بین گروه‌های مختلف جامعه اعم از پیر و جوان اشاره کرد و گفت: با تلاش کادر بیمارستانی در پنج ماه اخیر به بیش از ۵ هزار بیمار بستری کرونا خدمات ارائه شده و همچنان تلاش بر این است تا در حد توان به مراجعین خدمت‌رسانی شود.
رضائی بنا از شهروندان خواست؛ با حفظ سلامتی خود بار مراجعات به بیمارستان را کاهش دهند تا پرسنل بیمارستان بیش از این تحت فشار نبوده و بتوانند خدماتی را به بیماران واقعی ارائه کنند.
وی افزود: واهمه ما این است که ویروس به سرعت منتشر شده و قابلیت تبدیل به اشکال مختلف را دارد که در این اوضاع و شرایط بهتر است ما نیز سعی کنیم از قرار گرفتن در مکان‌های پرتجمع که احتمال شیوع بیشتری وجود دارد، پرهیز کنیم.