سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دیدار نماینده ولی فقیه استان اردبیل با عشایر دشت مغان - خبر

 

 

دیدار نماینده ولی فقیه استان اردبیل با عشایر دشت مغان

جمعی از نمایندگان طوائف دشت مغان و عشایر با حضور در دفتر امام جمعه اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل دیدار و درباره مسائل و مشکلات خود گفتگو کردند.

دیدار نماینده ولی فقیه استان اردبیل با عشایر دشت مغان
در این جلسه آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل عشایر استان را ثروت بزرگ ملی در منطقه دانست و افزود : رسیدگی به مسائل و حل مشکلات این قشر انقلابی و مدافع ارزشهای اسلامی در این نقطه مرزی عین وظیفه و خدمت مسئولان برای دستیابی به اهداف بزرگ توسعه و تعالی کشور است.
 
در این دیدار نمایندگان برخی از طوائف عشایر دشت مغان در صحبتهای جدا گانه با اشاره به خدمات و زحمات عشایر در رشد اقتصاد استان و تامین محصولات کشاورزی ، خواستار حل مسئله مالکیت اراضی کشت و صنعت مغان شده افزودند : نیم قرن پیش توسط رژیم منحوس شاهنشاهی ظلم بزرگی بر عشایر مغان شده و مالکیت اراضی و مراتعمان ازما را صلب شده است.
 
بهنامجو استاندار اردبیل نیز با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در این باره گفت : رسیدگی به خواسته های عشایر از اولویت های دولت در استان است و با تشکیل کارگروهی متشکل از مسئولان مربوطه و نماینده ها و ریش سفیدان عشایر و بررسی مستندات و نقشه های اراضی به جد در تسهیل امور معیشتی عشایر مغان تلاش میشود.