رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

دیدار نماينده ولي فقيه امام جمعه ، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای اردبیل با رئیس سازمان صدا و سیمای کشور - خبر

 

 

دیدار نماينده ولي فقيه امام جمعه ، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای اردبیل با رئیس سازمان صدا و سیمای کشور

ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی در حال نهایی شدن است , اردبیل میزبان جشنواره سراسری تولیدات مراکز استانهای صدا و سیما می شود.

دیدار نماينده ولي فقيه امام جمعه ، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای اردبیل با رئیس سازمان صدا و سیمای کشور

به گزارش دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز اردبیل ، در دیدار نماينده ولي فقيه و امام جمعه، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای اردبیل با رئیس سازمان صدا و سیمای کشور، درباره ساخت سریال تاریخی شاه اسماعیل و ميزباني اردبیل برای جشنواره توليدات مراكز استان بحث و مذاکره شد.

در این دیدار که در دفتر دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما در تهران برگزار شد، آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان با یادآوری نقش تاریخی شاه اسماعیل صفوی در یکپارچه سازی ایران و اعلام تشیع به عنوان مذهب رسمی کشور، خواستار حمایت همه جانبه سازمان صدا و سیما از ساخت سریال تاریخی شاه اسماعیل صفوی شد.

بهنام جو استاندار اردبیل هم از موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور جهت اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار به عنوان پیش پرداخت برای ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی خبر داد.

ملا احمدی مدیر کل صدا و سیمای اردبیل نیز با یادآوری ظرفیت های بی نظیر نیروی انسانی در استان اردبیل و به ویژه توانمندی هنرمندان این منطقه ، از آمادگی اردبیل برای ميزباني برگزاري ۲۳ اومین جشنواره توليدات مراكز استان ها  در سال ١٣٩٩ خبر داد و گفت: تولید سريال تاريخي و فاخر شاه اسماعيل صفوي از ديرباز  يكي از خواسته هاي جامعه فرهنگي ، هنري و فرهیختگان استان اردبیل بوده است و تلاش می کنیم با همکاری صدا و سیما و دستگاه هاي فرهنگي ذیربط ، این موضوع محقق شود.

در ادامه دکتر علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به نقش اردبیل و سلسله صفویه در بنیانگذاری پایه های جدید تمدن ایرانی–اسلامی، از آمادگی رسانه ملی برای حمایت از ساخت سریال فاخر شاه اسماعیل صفوی خبر داد گفت: به همین منظور، کارگروه پژوهشي با مشارکت کارشناسان تهران و اردبیل به مديريت يكي از  كارگردانان و نويسندگان برتر سريال هاي تاريخي برای استفاده دقیق از تمامی اسناد تاریخی تشکیل می شود.

پس از برگزاری این جلسه، استاندار و مدیر کل صدا و سیمای اردبیل با معاون امور استان های سازمان صدا و سیما نیز دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار درباره میزبانی اردبیل برای برگزاري ۲۳ اومین جشنواره توليدات مراكز استان ها و نحوه حمایت از تولیدات و توسعه تجهیزات صدا و سیمای مرکز اردبیل گفتگو و مذاکره شد.

در پایان این نشست دارابی معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با اشاره به ظرفيت اجرايي صدا و سیمای مرکز اردبیل و قابليت هاي این استان گفت: برغم درخواست استان هاي ديگر، با میزبانی اردبيل برای برگزاری ۲۳ اومین جشنواره سراسری توليدات مراكز استان ها موافقت می کنیم.

وی با یادآوری فواید زیاد این رویداد بزرگ فرهنگی در توسعه صدا و سیمای مرکز اردبیل و ارتقای سطح فعالیت های هنری این استان، اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب و همدلي مسئولان، استان اردبیل به نحو احسن از عهده میزبانی شایسته جشنواره سراسری توليدات مراكز استان ها برآید.