رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

دیدار با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته ارتباطات - خبر

 

 

دیدار با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته ارتباطات

به مناسبت هفته ارتباطات و گرامیداشت سوم خرداد جمعی از مدیران و کارکنان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با نماینده ولی فقیه دراستان دیدار کردند.

دیدار با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته ارتباطات

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این دیدار آیت الله عاملی با تاکید لزوم بر حرکت مدون و پایا پا با دنیای در حوزه ارتباطات گفت : امروز ما نیازمند استفاده موثر و پویا از فناوری ارتباطی برای حفظ تاریخ  وتمدن  و صیانت از فرهنگمان هستیم .
رییس شورای فرهنگ عمومی استان، با بیان اینکه غرب خود را مرجع فرهنگی و یکسان سازی جوامع بشری میداند گفت : کشورهای پیشرو در تولید ابزارهای ارتباطی با تغییر ذائقه اخلاقی , قبح فرهنگی را از میان جوامع بشری برداشته و نا هنجاریهاو رفتارهای غیر انسانی را ترویج میدهند.
وی، استفاده از فناوری الکترونیکی برای تسهیل وتسریع امورات مردم درحوزه های خدمت رسانی را لازم و ضروری عنوان کرد و افزود : متاسفانه ظرفیت قابل توجه ایجاد شغل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات فقط به تهران معطوف شده است.
در این دیدار، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل, توسعه 14000 کیلومتری فیبر نوری در استان , دسترسی تمامی روستاهای استان به خط تلفن و بهره مندی بیش از 1400 روستا از اینترنت روستایی تا پایان سال جاری را از جمله اقدامات و برنامه های این اداره کل دانست.

رزمی ،از امضای 21 تفاهم نامه به ارزش 125 میلیارد تومان با سرمایه گزاران حوزه IT خبر داد و اضافه کرد : با اجرای این تفاهم نامه ها 3 هزار و 500 شغل ایجاد خواهد شد.