سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهدای ورزشکار استان با امام جمعه اردبیل - خبر

 

 

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهدای ورزشکار استان با امام جمعه اردبیل

اعضای ستاد برگزاری یادواره پهلوان شهید اسماعیل اعلمی و 184 شهید ورزشکار استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند.

دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهدای ورزشکار استان با امام جمعه اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این دیدار که با حضور پدر شهید اعلمی برگزار شد، آیت الله عاملی امام جمعه اردبیل با خاطرنشان کردن اهمیت معرفی الگوهای شایسته در نظام تربیتی جامعه گفت: در دوران دفاع مقدس انسانهای بزرگ و بااستعدادی جان خود را فدای دفاع از اسلام و کشور کردند. نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه شهدای ما استعدادها و ظرفیت های مختلفی برای پیشرفت در امورات مختلف داشتند اما شهادت در راه خدا را ترجیح دادند، افزود: نسل های آینده باید با استعدادهای ناب شهدا در زمینه های مختلف آشنا شوند.

سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) نیز در سخنانی با یادآوری مدالهای آسیایی شهید اسماعیل اعلمی در رشته وزنه برداری گفت: این شهید بزرگوار از چهره های شاخص شهدای ورزشکار کشور محسوب می شود.

ایوب بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز با بیان اینکه استان اردبیل جزو سه استان برتر مدال آور کشور در مسابقات المپیک و پارالمپیک است گفت: جامعه ورزشی استان علاوه بر افتخار به این موضوع، به سهم خود در پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیم 184 شهید ورزشکار در جریان جنگ تحمیلی می بالد.

در این نشست همچنین قدرت اله اعلمی پدر شهید اسماعیل اعلمی ادای نماز اول وقت را از خصوصیات آن شهید بزرگوار عنوان کرد و جوانان ورزشکار را رعایت این مهم و الگوگیری از شخصیت ائمه اطهار (ع) فراخواند.

گفتنی است که بعد از این مراسم آیت ا... عاملی امام جمعه اردبیل با همراهی تنی چند از مسئولان با دیگر اعضای خانواده شهید اسماعیل اعلمی دیدار کرد.