جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

دیدار اعضای ستاد اربعین استان با نماینده ولی فقیه در استان - خبر

 

 

دیدار اعضای ستاد اربعین استان با نماینده ولی فقیه در استان

اعضای ستاد اربعین استان دیشب با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و از روند برپایی موکب اردبیل برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در دیوانیه عراق گزارش دادند.

دیدار اعضای ستاد اربعین استان با نماینده ولی فقیه در استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دراین جلسه نماینده ولی فقیه دراستان اجتماع عظیم مسلمانان در اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشری دانست و گفت در طول تاریخ هیچ مکتب و آیینی به غیر از اسلام ناب که پرچم دارش امام حسین (ع) است نتوانسته نظیر این اجتماع بزرگ را ایجاد بکند.

آیت ا... عاملی حضور زائران اهل تسنن در اربعین حسینی را نشانه ارادت همه مسلمانان به خاندان عصمت و طهارت دانست و گفت دشمنان اسلام با تمام توان تلاش دارند جلوی رسانه ای شدن این حرکت عظیم را بگیرند تا مخاطبان جهانی از امام حسین و راه و مرام او بی خبر بمانند. وی گفت در کنار برگزاری هرچه باشکوه تر این اجتماع عظیم باید تلاش شود تا این واقعه بصورت مناسب در شبکه های ماهواره ای در کشورهای مختلف منطقه پخش شود تا توطئه دشمنان در بایکوت این رویداد از بین برود.

نماینده ولی فقیه دراستان با تشکر از زحمات اعضای ستاد اربعین استان در برپای موکب در مسیر پیاده روی زائران اربعین حسینی گفت درچند سال گذشته موکب اردبیل توانسته به بهترین نحوه ممکن به زائران خدمات ارائه دهد که امیدواریم امسال نیز این توفیق حاصل شود.

در ادامه استاندار اردبیل نیز از اعزام 13 کامیون کمک های مردمی به عراق برای ارائه خدمات در موکب اردبیل خبر داد و گفت امسال اهالی استان بیش از یک میلیارد تومان برای این امر کمک کردند و تمامی اقلام مورد نیاز از محل همین کمک ها تامین شده و ریالی از بیت المال در این راه صرف نشده است.

خدابخش گفت موکب اردبیل در دیوانیه عراق از پنجم صفر تا 18 صفر هر روز پذیرای 10 هزار زائر برای صبحانه، ناهار و شام بوده و برای 5 هزار نفر امکان اقامت شبانه فراهم خواهد کرد.