جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران با نماینده ولی فقیه در استان - خبر

 

 

دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران با نماینده ولی فقیه در استان

به مناسبت روز خبرنگار، اصحاب رسانه ، صاحب نظران ، فعالان و فرهیختگان رسانه استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کردند.

دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران با نماینده ولی فقیه در استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این دیدار آیت الله عاملی با تبریک روز خبرنگار از تلاش های شبانه روزی خبرنگاران استان در انعکاس خبرهای مختلف قدردانی کرد و با تاکید بر حفظ و ارتقای جایگاه رسانه و خبرنگاران در جامعه گفت : خبرنگاران وظیفه اصلی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را بر عهده داشته و به معنای حقیقی کلمه سکان داران جامعه هستند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود : خبرنگاران چشم تیز و بینای جامعه در همه شرایط هستند که باید قداست کار خود را حفظ کرده و به دور از جناحها ، گروهها و برخی اربابان قدرت فقط در خدمت مردم و اهداف عالیه نظام اسلامی باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان امنیت شغلی و عدم وابستگی با تامین حداقل معیشت را از جمله دغدغه های خبرنگاران دانست و گفت : مسئولان باید در حل مشکلات و مسائل این قشر فرهیخته و پرتلاش بیش از پیش تلاش کنند نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه خبرنگاران و رسانه های نظام مقدس جمهوری اسلامی در جبهه مقدم جنگ نرم با تمام توان ایستاده اند ونقشه های شوم دشنمان را خنثی می کنند بر افزایش توان تخصصی و آموزش خبرنگاران تاکید کردند.

در ابتدای این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان بسیج رسانه استان هم در سخنان جداگانه ای گزارشی از اقدامات و عملکرد های خود در خصوص حل مشکلات خبرنگاران و برنامه های گرامیداشت روز خبرنگار ارائه کردند. به مناسبت روز خبرنگار ، استاندار اردبیل نیز با صدور پیامی این روز را به فعالان عرصه خبر و رسانه تبریک گفت.

در قسمتی از این پیام آمده است: هفدهم مرداد که در تقویم ملی کشورمان به نام روز خبرنگار نامگذاری شده فرصت مناسبی برای تامل بیش تر درباره اهمیت و ارزش کار این قشر و برنامه ریزی درراستای هرچه ارزشی تر کردن حرفه خبرنگاری است. در همین راستا از فعالان حوزه خبر و اطلاع رسانی در استان که به لحاظ وجود پشتوانه های ممتاز دینی و فرهنگی در منطقه در مقاطع مختلف زمانی، برای مردم منشاء خیر بوده اند، انتظار می رود امسال هم در پاسخ به ندای خیرخواهانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ، با رعایت اخلاق حرفه ای ازجمله انصاف در نقد، ارائه راه کارهای مفید و نشر درست اخبار در زمینه سازی برای تثبیت وحدت و مودت اسلامی ، امیدآفرینی در جامعه و پیشبرد مناسب امور مصمم باشند. شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اردبیل با صدور بیانیه ای هفدهم مرداد روز خبرنگار را به کلیه خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه استان تبریک گفت.

به مناسبت روز خبرنگار جمعی از مدیران کل، روسای سازمانها، علاقه مندان عرصه خبر با حضور در واحد خبر صدا و سیمای مرکز اردبیل این روز را به فعالان عرصه خبر تبریک گفتند. در شهر های مختلف استان نیز برنامه های مختلفی به مناسبت روز خبرنگار برگزار و از خبرنگاران و اصحاب قلم و مطبوعات تجلیل شد.