جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

دیدارهای سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با مقامات ارشد استان - خبر

 

 

دیدارهای سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با مقامات ارشد استان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان دیروز با سفر به استان اردبیل با نماینده ولی فقیه دراستان دیدار و گفتگو کرد.

دیدارهای سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با مقامات ارشد استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دراین دیدار آیت الله عاملی با اشاره به ضرورت افزایش سطح همکاریها و مراودات دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی ، گفت:اگر زمینه صادرات محصولات کشاورزی استان اردبیل به جمهوری آذربایجان ، کشورهای حوزه قفقاز وروسیه فراهم شود،شاهد شکوفایی بخش کشاورزی استان اردبیل خواهیم بود.

جهانگیر زاده سفیر کشورمان در باکو هم با تشکر از حمایتهای آیت الله عاملی ازگسترش همه جانبه روابط دو کشورگفت:گسترش روابط اقتصادی استان اردبیل با جمهوری آذربایجان از مهم ترین اولویتهای کاری سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان است.

بهنام جو استاندار اردبیل نیز در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با بیان اینکه مراوده سیاسی و اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان افزایش یافته است ؛به طرح های مهم توسعه اقتصادی در شمال استان اشاره کرد و ایجاد شهرک صنعتی مشترک بین دو کشور را پیشنهاد داد.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان نیز با استقبال از پیشنهادات ارائه شده به موضوع احداث شهرک صنعتی مشترک بین دو کشور گفت: تلاش ایران و مسئولین استان اردبیل اعم از بخش دولتی و بخش خصوصی در افزایش سهم روابط اقتصادی ستودنی است.

جهانگیر زاده دردیدار با ملا احمدی ،مدیرکل صدا وسیمای مرکزاردبیل هم راهکارهای توسعه همکاریهای رسانه ای بویژه همکاریهای رادیویی وتلویزیونی بین استان اردبیل و جمهوری آذربایجان را بررسی کرد.