جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

دو هزار نفر در سال‌جاری به مراکز شغلی اردبیل معرفی شدند - خبر

 

 

دو هزار نفر در سال‌جاری به مراکز شغلی اردبیل معرفی شدند

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در 9 ماهه نخست سال‌جاری 2 هزار 272 نفر از طریق مؤسسات کاریابی به مراکز نیازمند نیروی انسانی برای کار معرفی شدند.

دو هزار نفر در سال‌جاری به مراکز شغلی اردبیل معرفی شدند

 

قاسم رحیمی در جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در رابطه با ایجاد اشتغال و رفع مشکلات واحدهای تولیدی فعالیت می‌کند که بر این اساس در 9 ماهه نخست سالجاری 250 طرح اشتغالزا از این تسهیلات بهره‌مند شده و 210 میلیارد تومان به آنان پرداخت شد.
 
وی گفت: با پرداخت این تسهیلات به واحدهای اشتغالزا برای 246 نفر در استان اردبیل اشتغال جدیدی ایجاد شده و اشتغال بیش از 2700 نفر نیز تثبیت شده است.
 
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: در ظرف مدت 3 سال گذشته 10 هزار و 750 نفر از طریق کاریابی‌های مجاز در سطح استان اردبیل به مراکز نیازمند نیروی انسانی برای کار معرفی شده‌اند که آمار معرفی افراد در 9 ماهه نخست سالجاری از طریق کاریابی‌ها 2 هزار و 272 نفر است.
 
رحیمی تصریح کرد: طبق آمارهای سال 94 جمعیت فعال استان اردبیل به تفکیک وضعیت اقتصادی بیش از 456 هزار نفر است که از این آمار بیش از 398 هزار نفر شاغل بوده که 87 درصد جمعیت اقتصادی استان دارای شغل هستند.
 
وی بیان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان اردبیل 43/7 درصد است که بیش از 33 درصد در حوزه کشاورزی، ‌حوزه صنعت بیش از 25 درصد و حوزه خدمات نیز بیش از 40 درصد را شامل می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل تعاون استان اردبیل گفت: نرخ بیکاری در استان اردبیل 12/8 درصد است که از میانگین کشوری بالاتر بوده به طوری که میانگین کشوری در این حوزه 11 درصد است.