جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دو طرح مهم اقتصادی در ناحیه صنعتی رضی آماده افتتاح شد - خبر

 

 

دو طرح مهم اقتصادی در ناحیه صنعتی رضی آماده افتتاح شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: دو طرح مهم اقتصادی در ناحیه صنعتی رضی آماده افتتاح شد.

دو طرح مهم اقتصادی در ناحیه صنعتی رضی آماده افتتاح شد

 ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در بازدید از طرح های در حال اجرا در ناحیه  صنعتی رضی به همراه بخشدار این شهر گفت: اولین طرح  در حال بهره برداری تولیدی رنگ و رزین شرکت آرکا است که سرمایه‌ گذاری فاز اول آن برای تولید رزین با ظرفیت سالانه ۳ هزار تن  به نرخ روز حداقل ۱۵ میلیارد تومان است .

او بیان کرد:  مبلغ ۴ میلیارد تومان  تسهیلات از این میزان از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری به عاملیت صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

عزیزی  با بیان اینکه این واحد به صورت رسمی در دهه فجر افتتاح می شود ،اظهار کرد: تولید آزمایشی فاز اول این واحد شروع شده و اولین محصول آن به ازمیر کشور ترکیه صادر شده است.

او گفت: طرح دوم،  تولید صفحات کابینت از ام دی اف با ظرفیت سالانه دو میلیون مترمکعب است که ۱۵ میلیارد تومان برای آن سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: از مبلغ کل سرمایه گذاری شده  ۳ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده و پیش بینی می شود تا آخر امسال به بهره برداری برسد.

عزیزی گفت: این طرح نیز به صورت آزمایشی شروع به تولید کرده و نمونه محصول آن نیز به شهرهای سلیمانیه و بغداد کشور عراق صادر شده است .

او بیان کرد: با تامین سرمایه در گردش مورد نیاز ، این واحد  در سه شیفته کاری ۱۵۰ نفر اشتغالزایی داشته  و صادرات سالانه آن به دو میلیون دلار می رسد.