سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

دو شهر اردبیل و نمین با جنگل کاری و فضای سبز به هم متصل می شود - خبر

 

 

دو شهر اردبیل و نمین با جنگل کاری و فضای سبز به هم متصل می شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: دو شهر اردبیل و نمین به طول 12 کیلومتر با جنگل کاری و فضای سبز به هم متصل می شود.

دو شهر اردبیل و نمین با جنگل کاری و فضای سبز به هم متصل می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار داشت: هر سال از 15 الی 21 اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی نام گذاری شده و برنامه های این هفته با جشن درخت کاری در روز 15 اسفندماه آغاز می شود.

وی افزود: شروع اتصال فضای سبز اردبیل به شهر نمین از جمله پروژه های مهم بوده که در حاشیه جاده درخت کاری انجام می شود و در هفته منابع طبیعی امسال ما بین دو شهر به طول 12 کیلومتر جنگل کاری و فضای سبز اردبیل و نمین به هم متصل می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: شعار امسال ( با مردم برای مردم) انتخاب شده که این شعار نشان می دهد که منابع طبیعی برای مردم بوده و مردم نقش به‌سزایی در حفظ و نگهداری منابع طبیعی دارند.

هدایت تصریح کرد: 210 کیلومتر در طول سه سال آینده برنامه ریزی کردیم که در تمامی شهرستان های استان اردبیل جنگل کاری انجام شود که این موضوع یکی از درخواست های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل است که امیدواریم این برنامه محقق شود.

وی تصریح کرد: در بحث آبخیزداری و تأمین آب از صندوق توسعه ملی 800 میلیارد تومان اختصاص داده شده که منابع طبیعی استان برنامه عملیاتی در این حوزه را ارائه داده و امیدواریم از این بودجه٬ اعتبار مناسبی برای اردبیل کسب کنیم.

هدایت در رابطه با برنامه های اجرا شده در حوزه منابع طبیعی استان اردبیل افزود: منابع طبیعی نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی دارد که اگر بخواهیم به اقتصاد مقاومتی دست یابیم٬ باید از منابع طبیعی صیانت کرده و برای واگذاری زمین به سرمایه گذار٬ نقشه استعدادیابی سرمایه گذاری تدوین شده است.