جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دومین پست ۲۳۰ کیلوولت برق خلخال راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

دومین پست ۲۳۰ کیلوولت برق خلخال راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: دومین پست ۲۳۰ کیلوولت برق خلخال در محل ناحیه صنعتی گزاز این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

دومین پست ۲۳۰ کیلوولت برق خلخال راه‌اندازی می‌شود

حسین قدیمی افزود: دومین پست ۲۳۰ کیلوولت شهرستان خلخال با مشارکت مالی و اعتباری ۲۰ درصد شرکت شهرک‌های صنعتی ،۴۰ درصد اعتبارات استانی و ۴۰ درصد از اعتبارات وزارت نیرو در محل اجرای ناحیه صنعتی گزاز این شهرستان ایجاد خواهد شد.

وی اظهارداشت: با توجه به ضرورت تامین نیاز برقی کارخانه‌های صنعتی بزرگ پیش‌بینی شده برای احداث و راه‌اندازی در ناحیه صنعتی گزاز خلخال از جمله کارخانه تولید فروسلیسی در این محل راه‌اندازی پست ۲۳۰ کیلوولت برای تامین برق واحدهای صنعتی این ناحیه ضرورت دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهارداشت: در حالی که سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای ایجاد زیرساخت‌های لازم ناحیه صنعتی گزاز هنوز کار خود را آغاز نکرده‌اند، این شرکت مقدمات لازم برای راه‌اندازی این تاسیسات تامین برق این ناحیه را انجام داده طبق برنامه زمان‌بندی شده این پروژه را اجرا می‌کند.

او با بیان اینکه پست ۲۳۰ کیلولت ناحیه صنعتی گزاز خلخال چهارمین پست ۲۳۰ کیلوولت استان اردبیل است که در جهت تقویت زیرساخت‌های برقی مناطق مختلف این استان راه‌اندازی می‌شود، گفت: عملیات اجرایی پروژه احداث سومین پست ۲۳۰ کیلوولتی برق در منطقه جنوب استان اردبیل و در شهر خلخال در حال تکمیل بوده و این پروژه بزرگ برق جنوب استان پاییز امسال بهره‌برداری می‌شود.