حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

دومین همایش "علمداران" در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

دومین همایش "علمداران" در اردبیل برگزار می‌شود

مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان گفت: دومین همایش علمداران در قالب طرح تکریم خادمین معرفتی انقلاب حسینی(ع) اردیبهشت ماه امسال در اردبیل برگزار می‌شود.

دومین همایش
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی حسن‌زاده گفت: طبق تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته دومین همایش علمداران در قالب طرح تکریم خادمین معرفتی انقلاب حسینی(ع) اردیبهشت ماه امسال با سخنرانی نماینده ولی فقیه در استان برگزار می‌شود.
 
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر "شور و شعور حسینی" افزود: " اساس حرکت عمومی تشیع علاوه بر منطق قوی بر عواطف بود، از روز نخست تا امروز در کنار عقل، عشق حضور جدی داشت؛ برای همین هم حرکت تشیع نابود نشد یعنی از بین نرفت. منطق قوی است، یعنی صرف عواطف نیست." باید برنامه‌های اساسی در این زمینه داشته باشیم و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام برداریم.
 
مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل گفت: از برنامه‌های مد نظر در این زمینه توجه به سیره اهل بیت(ع) و امامان معصوم است که باید در این راستا با ترویج سبک زندگی امامن معصوم(ع) بتوانیم بصیرت و معنویت را در بین خانواده‌ها زنده کرده و نقش محرم را در بین آحاد جامعه روشن و مشخص کنیم چرا که محرم توانسته راستای زندگی را برای مقابله با استکبار احیا  کند.
 
حسن‌زاده بیان کرد: سال گذشته این همایش در اردبیل برگزار شد و خوشبختانه خروجی‌های مثبتی را نیز به دنبال داشت که به همین دلیل امسال نیز قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل به منظور ترویج آموزه‌های معرفتی در ماه محرم تمهیدات لازم برای برگزاری این همایش را در نظر گرفته است تا بتوانیم به خواسته‌ها و اهداف مقدس برای توسعه فرهنگ عاشورایی به ویژه در بین نسل جوان و امروزی دست یابیم.
 
وی بیان کرد: اگر امروز توانستیم مدافعان حرمی همچون حججی‌ها را که برای حفظ و آبروی اسلام پا به عرصه بزرگ شهادت گذاشتند را تربیت کنیم مدیون فرهنگ مقدس عاشورای حسینی هستیم که شهید حججی نمونه بارز آن بود که شهامت و بزرگمردی را تا آخرین لحظه زندگی دنیوی بر روی چهره‌اش داشت.
 
مسئول قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(س) استان اردبیل گفت:  از برنامه‌هایی که برای تحقق این مهم در دستور کار قرار داده شده می‌توان به برگزاری جلسات معرفتی با برخی از شاعران و مداحان در راستای ارتقای سطح معرفتی اشعار قرائت‌ شده و تبیین مباحث روز به این افراد برای استمرار کربلاو نکته عظیم "کل یوم عاشورا، کل ارض کربلا" و شناسایی هیئت امنا و مساجدی که ظرفیت استقرار و سخنرانی روحانی قبل از مراسم عزاداری را دارند اشاره کرد.