جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

دومین دوره کارگاه آموزشی طب اسلامی در اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

دومین دوره کارگاه آموزشی طب اسلامی در اردبیل برگزار شد

دومین دوره کارگاه آموزشی طب اسلامی با عنوان چیستی مفهوم طب اسلامی و تفاوت آن با سایر روش‌های طبی در جهاد دانشگاهی اردبیل برگزار شد.

دومین دوره کارگاه آموزشی طب اسلامی در اردبیل برگزار شد

دومین دوره کارگاه آموزشی طب اسلامی با عنوان چیستی مفهوم طب اسلامی و تفاوت آن با سایر روش‌های طبی با حضور حجت‌الاسلام محمدرضا رجب نژاد در سالن جلسات جهاد دانشگاهی برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا رجب نژاد با اشاره به موضوع طب‌های رایج در جامعه  بیان کرد: هدف تمامی طب‌ها با موضوعات انسان است و در این راستا همه طب‌‌ها رایج در جامعه می‌خواهند بشر در سلامت و به دور از بیماری‌ها به زندگی خود ادامه دهد.

وی درباره تأثیرات تغذیه رفتار انسان افزود: تغذیه نقش اساسی بر رفتار و شخصیت آدمی دارد و برای اطلاع پیدا کردند از شخصیت فردی به تغذیه وی توجه داشته باشید متوجه می‌شود داری چه شخصیتی است.

مدیر گروه تاریخ علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران ‏ادامه داد: تغذیه نه نتها بر جسم بلکه بر روح انسان تأثیرگذار است نحوه اندیشه و تفکر شما از نوع تغذیه تان مشخص می‌شود و این بحث‌ها را به غیر طب اسلامی در سایر طب‌ها گفته نمی‌شود.

 رجب نژاد عنوان کرد: طب‌های سنتی و اسلامی دو مقوله جدا از هستند و افرادی که این دو طب را  به یک‌گونه به مردم معرفی می‌کنند بزرگ‌ترین خیانت را به طب اسلامی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با اشاره به تفاوت طب اسلامی با سایر طب‌ها گفت: تفاوت طب اسلامی با سایر طب‌ها جهان‌بینی آن است یعنی انسان به جهان هستی چگونه نگاه می‌کند برای درمان بشر باید با ذات انسان آشنا بود که این فقط در طب اسلامی امکان پذیر است.