جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

دولت ۶۰۰ میلیارد ریال به دهیاری‌های استان اردبیل کمک کرد - خبر

 

 

دولت ۶۰۰ میلیارد ریال به دهیاری‌های استان اردبیل کمک کرد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: دولت به منظور توسعه روستاها ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای عمران و آبادانی روستاهای این استان اختصاص داده است.

دولت ۶۰۰ میلیارد ریال به دهیاری‌های استان اردبیل کمک کرد
میرعلی رحیمی‌زاد افزود: در سال ۹۲ میزان اعتبار اختصاص یافته به دهیاری‌های استان ۱۷۰ میلیارد ریال بود که این میزان در سال گذشته به ۶۰۰ میلیارد ریال رسید.
 
وی با بیان اینکه اشتغال پایدار در روستاها در اولویت قرار گرفته است ، اظهارداشت: به منظور اجرای مناسب طرح‌های روستایی متناسب با جمعیت شهرستان‌ها نیازمند افزایش توجه دهیاران به مشکلات موجود و تلاش برای رفع آن هستیم.
 
رحیمی‌زاد بیشترین میزان اشتغال پایدار در روستاهای اردبیل را در بخش کشاورزی دانست و گفت: انتظاری که از دیگر دستگاه‌های اجرایی وجود دارد توجه مضاعف به توسعه اقتصادی و کارآفرینی در روستاها از جمله بخش تعاون، مشاغل خانگی، صنایع دستی، بوم‌گردی و توسعه آموزش‌های فنی و مهارتی است.
 
مدیرکل امور روستایی استانداری اردبیل کمبود ماشین‌آلات در دهیاری‌ها را یادآور شد و افزود: دهیاری‌ها با کمبود ماشین‌آلات مواجه هستند و از سال ۹۴ تاکنون فقط چهار دستگاه ماشین‌آلات به دهیاری‌های استان اختصاص یافته که ضروری است این کمبودها برطرف شود.
 
وی گفت: یکی دیگر از مشکلات دهیاری‌ها نبود ساختمان اداری است ، طوری‌که از ۶ هزار و ۵۰۰ دهیاری تنها ۹۰۲ دهیاری دارای ساختمان هستند که نیاز است از ساختمان‌های خالی در روستاها بعنوان ساختمان اداری استفاده شود.
 
رحیمی‌زاد ساماندهی نشدن دفن زباله در روستاها را یادآور شد و بیان کرد: دفن بهداشتی زباله در روستاهای استان نامناسب است هرچند ۳۲ سایت مشترک با شهرداری‌ها برای دفن زباله ایجاد شده ولی لازم است برای دفن بهداشتی زباله‌ها تدابیری اندیشیده شود.
 
مدیرکل امور روستایی استانداری اردبیل دهیاران را رابطان بین دولت و مردم دانست و افزود: باید ظرفیت و قابلیت‌ روستاهای مختلف را شناخت و بر اساس آن نسبت به جذب سرمایه‌گذاران اقدام کرد.