سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دولت تلاش می‌کند تا انتخاب شهرداران را از دست شوراها بگیرد - خبر

 

 

دولت تلاش می‌کند تا انتخاب شهرداران را از دست شوراها بگیرد

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: دولت تلاش می‌کند تا انتخاب شهرداران را نیز از دست شوراها بگیرد در حالی که به هیچ وجه این اقدامات منطقی به نظر نمی‌رسد.

دولت تلاش می‌کند تا انتخاب شهرداران را از دست شوراها بگیرد

زکی‌الله خوشبخت عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل که با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: شوراها تبلور حضور مردم در صحنه و حاکمیت مردم بر مردم و سپردن کار مردم به خودشان است که انتظار می‌رود همواره شوراها مورد حمایت دولت و مجلس قرار گیرند.

وی تصریح کرد: به رغم آن که چندین سال از عمر شوراها نمی‌گذرد اما همواره و در دولت‌های گذشته و فعلی به شوراها به دید یک رقیب نگریسته شده در حالی که باید جایگاه شورا تقویت و توانمندی‌های آنها مورد حمایت قرار گیرد.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: به جای آن که رفته رفته اختیارات شوراها افزایش پیدا کند و ضعف‌ها در این حوزه برطرف شود، ما شاهد آن هستیم که با طرح‌ها و لوایح مختلف دولت‌ها و مجلس سعی کردند تا این جایگاه و پایگاه مردمی را تضعیف کنند.

خوشبخت افزود: نه تنها اختیارات شوراها افزایش نیافته بلکه وضعیت ما در مدیریت شورایی حتی بدتر از افغانستان و عراق شده به طوریکه با مصوبات اخیر دولت تلاش می‌کند تا انتخاب شهرداران را نیز از دست شوراها بگیرد در حالی که به هیچ وجه این اقدامات منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: البته کسب درآمد حتی بیشتر از منابع درآمدی عمرانی یک استان از سوی شهرداری‌ها ممکن است وسوسه‌هایی را ایجاد کند، اما باید به گوش باشیم تا اجازه ندهیم چنین وسوسه‌هایی زمینه تضعیف جایگاه شورا را در نقطه مقابل با دولت فراهم آورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، خوشبخت اضافه کرد: دولت به جای آن که از شوراها و شهرداری‌ها حمایت کند گاه در مقابل آنها قرار می‌گیرد در حالی که انتظار این است در دولت تدبیر و امید تدبیری معقول و منطقی در حمایت از جایگاه شوراها اندیشیده شده تا بسیاری از ضعف‌ها و کاستی‌ها برطرف شود.