رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

دوران دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران - خبر

 

 

دوران دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران

هفته دفاع مقدس یادآور 8 سال از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی در دوران جنگ تحمیلی است. تاریخ ایران برای همیشه به شجاعت، ایثار و از جان گذشتگی فرزندان غیورش در آن مقطع درخشان افتخار خواهد کرد

مرور لحظه لحظه دوران 8 ساله دفاع مقدس یادآور افتخار آفرینی های ملت بزرگ ایران اسلامی است که با فداکاری و از جان گذشتگی، در برابر تجاوز رژیم تا بن دندان مسلح بعث عراق و حامیان غربی وشرقی اش ایستادند و نگذاشتند ذره ای از خاک مقدس این سرزمین به دست دشمن    بیفتد.
پایداری ملت مسلمان ایران در آن دوران پرافتخار برخاسته از روح وحدت و ایمان بود که در سایه هدایت‏های رهبر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت و تمامی معادلات قدرتهای آن روزگار را بر هم زد .
اهالی غیرتمند استان اردبیل نیز در طول دوران دفاع مقدس با اعزام هزاران رزمنده به جبهه‌های جنگ نقش به سزایی در این حماسه داشتند و بیش از 3400 شهید 11 هزار و 200 جانباز ایثارگر و 750 آزاده سرافراز را تقدیم نظام و انقلاب نمودند.
رشادتها و دلاور مردیهای رزمندگان استان اردبیل در طول دوران دفاع مقدس در قالب تیپ 40 مستقل پیاده ارتش و لشگر عاشورای سپاه به ویژه گردانهای قاسم، علی اصغر وصاحب الزمان برای همیشه به عنوان برگ زرینی در تاریخ ماندگار شده است.
بی شک تاریخ پرافتخار دفاع مقدس همواره در یاد ملت بزرگ ایران خواهد ماند و الگویی از سرافرازی و حماسه‏آفرینی را برای نسل‏های آینده بر جای خواهد گذاشت