رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

دنبال الکترونیکی کردن کرایه تاکسی‌ها هستیم - خبر

 

 

دنبال الکترونیکی کردن کرایه تاکسی‌ها هستیم

دنبال الکترونیکی کردن کرایه تاکسی‌ها هستیم

دنبال الکترونیکی کردن کرایه تاکسی‌ها هستیم

رحیم سعیدی عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل در اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر بیش از سه هزار و 483 دستگاه تاکسی کار جابه‌جایی هموطنان را در سطح شهر انجام می‌دهند به طوریکه روزانه بیش از 350 هزار نفر سفر در شهر اردبیل توسط ناوگان تاکسیرانی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این خودروها به صورت گردشی، خطی، ویژه فرودگاه و تاکسی بی‌سیم فعالیت‌های خودشان را انجام می‌دهند، ‌تصریح کرد: در برنامه توسعه پنجم در حوزه حمل و نقل عمومی برای تاکسیرانی‌های شهری کشور سهم 25 درصدی در جابه‌جایی مسافر در نظر گرفته شده بود که سازمان تاکسیرانی اردبیل در تحقق این برنامه گام‌های عملی و راستین برداشته است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی استان گفت:‌ می‌توان گفت که بیش از برنامه توسعه پنجم در جابه‌جایی مسافر درون‌ شهری سهیم بودیم به نحوی که در اردبیل به دلیل نبود مترو، قطار شهری و... بیشترین جابه‌جایی توسط ناوگان تاکسیرانی انجام می‌شود.

سعیدی عمر متوسط ناوگان تاکسیرانی اردبیل را جوان و پایین‌تر از میانگین کشوری اعلام کرد و افزود: ما تعداد 658 دستگاه تاکسی با عمر بالای 10 سال داریم که از طریق دریافت تسهیلات بانکی تلاش می‌کنیم تا در قالب ستاد مدیریت نوسازی و حمل و نقل سوخت آنها را به وضعیت مناسب و نوسازی‌ شده برسانیم.

وی با بیان اینکه 19 درصد کل ناوگان ما نیاز به نوسازی دارد، بیان کرد: انتظار می‌رود با همراهی فرماندار و شهردار اردبیل تا پایان امسال بتوانیم نسبت به نوسازی ناوگان اقدام کنیم.

سعیدی با بیان اینکه تا پایان امسال هیچ‌گونه افزایشی را در تعداد ناوگان تاکسی نداریم، اضافه کرد: ما برنامه ساماندهی خطوط تاکسی‌های خطی، سازماندهی کلیه ایستگاه‌های تاکسی و الکترونیکی کردن پرداخت کرایه‌ها را به عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، وی ادامه داد: تلاشمان بر این است تا صاحبان تاکسی‌ها از لباس‌های متحدالشکل استفاده کرده و نسبت به حمایت از رانندگان تاکسی به اشکال و عناوین مختلف و تأمین تجهیزات و امکانات مورد نیاز آنها گام‌های عملی و جدی‌تری را برداشته و امکان توسعه و توانمندی بیشتر در این حوزه فراهم آید.