رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

دمای هوای اردبیل به ۲۰ درجه زیر صفر می‌رسد - خبر

 

 

دمای هوای اردبیل به ۲۰ درجه زیر صفر می‌رسد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان شامگاه سه‌شنبه و روز چهارشنبه اوج سرما خواهد بود به‌طوری که دمای هوا در مناطق مرکزی و جنوب استان تا ۲۰ درجه زیر صفر نیز خواهد رسید.

دمای هوای اردبیل به ۲۰ درجه زیر صفر می‌رسد

سیاوش محمدی اظهار داشت: براساس پیش‌بینی هواشناسی استان اردبیل تا اوایل صبح روز سه شنبه در مناطق مرکزی وجنوب استان آسمانی ابری و مه آلود همراه با باد سرد و کاهش دما تا 12 درجه زیر صفر پدیده جوی غالب خواهد بود.

وی بیان کرد: سه شنبه شب و صبح روز چهارشنبه اوج سرما خواهد بود به طوری که دمای هوا در مناطق مرکزی وجنوب استان تا 20 درجه زیر صفر نیز خواهد رسید.
 

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به مواردی که باید رعایت شود نیز گفـ: انتظار می‌رود خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی با توجه به بارش و کاهش محسوس دما و عدم اثر بخشی سم، کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری ها و دامداری ها با توجه به کاهش محسوس دما، هرس درختان جنب گلخانه‌ها به دلیل جلوگیری از خطر شکستگی تنه و شاخه‌های آنها به دلیل سنگینی برف مورد توجه هم‌استانی‌ها قرار بگیرد.

محمدی افزود: اطمینان از استحکام سازه‌ها، سالم بودن پوشش پلاستیکی و بسته بودن درب و  پنجره‌ای گلخانه، محافظت از نهال‌ها و درختان جوان، تنظیم دمای انبارهای نگهداری محصولات نظیر سیب‌‏زمینی و پیاز جهت جلوگیری از یخ‌ زدگی محصول، خودداری از انجام عملیات هرس درختان،  شخم و پاکنی باغات و انتقال دام‌ها به فضاهای سرپوشیده و استفاده از خوراک پرانرژی نیز حائز اهمیت است.