جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دل کندن از قیودات دنیوی و تسلیم شدن در برابر اراده الهی مهمترین فلسفه عید قربان است - خبر

 

 

دل کندن از قیودات دنیوی و تسلیم شدن در برابر اراده الهی مهمترین فلسفه عید قربان است

امروز در عید سعید قربان ؛ عید فداکاری , اخلاص و عشق ,مردم مومن استان به شکرانه توفیق بندگی در برابر پروردگار یکتا , در صفوف وحدت آفرین , نماز اقامه کرده و از خداوند منان هدایت به راه راست را مسئلت کردند.

دل کندن از قیودات دنیوی و تسلیم شدن در برابر اراده الهی مهمترین فلسفه عید قربان است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محوطه شهید گاه اردبیل هم صبح امروز شاهد حضور باشکوه مردم در نماز عید سعید قربان به امامت آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل بود.

 خطیب نماز عید قربان , با اشاره به فیوضات عید سعید قربان ؛ دل کندن از قیودات دنیوی و قطع علایق، تسلیم شدن در برابر اراده الهی، غلبه بر شیطان وتوحید را مهمترین فلسفه عید قربان دانست و افزود: عید قربان تنها جنبه فردی ندارد بلکه در کنار گذشتن از نفسانیات باید همچون خلیل الله در مقابل نمرود زمان نیز ایستادگی کرد.

آیت الله عاملی افزود: تنها زائران حج ایران اسلامی بودند که در آن خفگان سعودی ها جنبه اجتماعی عید قربان را نیز بجاآورده و ازنمرود و شیاطین زمان اعلام برائت کردند.

وی در ادامه بر ضرورت رعایت آداب خاص در قبل و بعد از نماز عید قربان تاکید کرد و گفت: نیت کردن در این عید بزرگ الهی که در آن حضرت ابراهیم(ع) به مقام امامت رسیده اند اهمیت بالایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه حضرت ابراهیم(ع) تنها یک قربانی به میعادگاه آورد و آن را نیز سالم برگرداند افزود: امام حسین(ع) 72تن با خود به کربلا آوردند و همه را در راه دفاع از دین خداوند متعال تقدیم کردند.