جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

دفع غیر بهداشتی فاضلاب سلامت مردم خلخال را تهدید می‌کند - خبر

 

 

دفع غیر بهداشتی فاضلاب سلامت مردم خلخال را تهدید می‌کند

رییس واحد سلامت محیط کار و مهندسی بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: دفع غیر بهداشتی فاصلاب و رهاسازی فضولات حیوانی در معابر عمومی سلامت شهروندان در شهر و روستاهای این شهرستان را تهدید می‌کند .

دفع غیر بهداشتی فاضلاب سلامت مردم خلخال را تهدید می‌کند

علی ملکی افزود: ادامه روند دفع  غیر بهداشتی فاضلاب‌های خانگی در چاه‌های غیر جذبی و یا رهاسازی آن در  معابر عمومی، نهرها و رودخانه‌های جاری منطقه در شهر کلور  و همچنین تعدادی از روستاهای واقع در محدوده هرسه بخش مرکزی،شاهرود و خورش رستم و رهاسازی فضولات حیوانی در داخل کوچه‌های روستاهای شهرستان به عنوان خطر جدی برای اهالی این شهرستان بویژه در فصل تابستان محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت :خروج فاضلاب‌ واحدهای مسکونی روستایی و شهری مخصوصا در شهر کلور به داخل رودخانه رها شده که لازم است موضوع از طرف مسوولان شهرستانی و  استانی بررسی و برای تامین اعتبار احداث تصفیه‌خانه وراه اندازی شبکه جمع آوری فاضلاب چاره ای اندیشیده شود.

او با بیان اینکه موضع دفع غیر بهداشتی فاضلاب و فضولات حیوانی در شهرها و روستاهای خلخال پیش از این چندین بار در جلسات مختلف شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان طرح ولی به جایی نرسیده ، افزود: در حال حاضر همچنان موضوع دفع فاضلاب خانگی و فضولات حیوانی در معابر عمومی ویا رودخانه‌ها  در اکثر روستاهای شهر بیشترین شکایات مردمی را به خود اختصاص داده است.