سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

دعوت سپاه اردبیل از مردم برای حضور باشکوه در مراسم گرامیداشت ‌۹ دی - خبر

 

 

دعوت سپاه اردبیل از مردم برای حضور باشکوه در مراسم گرامیداشت ‌۹ دی

سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حماسه عاشورایی ۹ دی؛ پژواک رسای فریاد «هیهات مناالذله» امام حسین (ع) در کربلا بود که در آسمان ایران طنین‌انداز شد.

دعوت سپاه اردبیل از مردم برای حضور باشکوه در مراسم گرامیداشت ‌۹ دی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت یوم‌الله 9 دی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حماسه عاشورایی 9 دی؛ پژواک رسای فریاد «هیهات مناالذله» امام حسین (ع) در کربلا بود که در آسمان ایران طنین‌انداز شد.
 
در این بیانیه آمده است: روز نهم دی ماه 1388 روزی بود که مردم بصیر در پاسخ اهانت به والاترین ارزش‌های انسانی یعنی ولایت به پاخاسته و چنان حماسه‌ای تاریخی آفریدند که تا ابد الدهر از اذهان هیچ دوست و دشمنی پاک نشود. آری سیل خروشان ملت در روز بصیرت چشم فتنه را برای همیشه تاریخ کور نمود و نشان داد که در غبار آلوده‌ترین فتنه ها هم می‌توان با چراغ روشنی بخش ولایت از راه قرآن و اهل بیت علیهم السلام دور نشد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: به درستی که پیام عاشورایی حماسه جاودان و ماندگار 9 دی؛ تمامی مرزهای جغرافیایی و سیاسی جهان را در نوردید و کشور و نظام را در مقابل تهدیدات پیش روی خود بیمه کرد؛ حماسه عاشورایی 9 دی؛ پژواک رسای فریاد «هیهات مناالذله» امام حسین (ع) در کربلا بود که در آسمان ایران طنین‌انداز شد و تمامی مرزهای جغرافیایی و سیاسی و انسانی را در نوردید و پیام رسا و بزرگ انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان رساند و نظام و کشور و انقلاب را در مقابل مخاطره‌های پیش روی، تهدیدات نرم و سخت و توطئه های شوم دشمنان صیانت و بیمه کرد.
 
در ادامه بیانیه سپاه استان آمده است: در چهل سالگی انقلاب اسلامی، جبهه استکبار بدلیل ناکامی و شکست‌های چهل ساله، یک جنگ ترکیبی و هوشمندی را علیه انقلاب، نظام دینی و ملت ایران به جریان انداخته است. در این جنگ ترکیبی دشمن با تمرکز بر روی ملت ایران به دنبال جداسازی آنان از نظام دینی و ولایت است.
 
ادامه این بیانیه چنین است: در این جنگ تمام عیار اقتصادی و رسانه‌ای که از سوی رسانه‌های آمریکایی و اپوزیسیون خارج نشین مورد حمایت محور غربی عبری عربی پشتیبانی می‌شود، نقطه محوری؛ تبلیغ ناکارآمدی و ناتوانی جمهوری اسلامی از رفع مشکلات مردم و القاء نزدیک شدن به نقطه بحرانی است و این اقدامات رسانه‌ای البته در شرایطی است که مشکلات اقتصادی جامعه با کاهش ارزش پول ملی، تورم و بیکاری تشدید شده و مردم در شرایط نسبتا سختی بسر می‌برند و دشمن نیز در صدد استفاده از وضعیت موجود برای رویارویی با نظام است.
 
در ادامه بیانیه آورده شده است: اما برغم همه تلاش‌‌های دشمنان، ملت ایران در مواجهه با چنین مشکلاتی دارای ظرفیت‌ها و ذخایر خاص است که همیشه محاسبات دشمن را نقش برآب کرده است؛ این ذخیره و نیروی خاص عبارت است از روح همبستگی، همدلی و وحدت ملت ایران که با امدادهای غیبی الهی در مقاطع تاریخی در مقابل تهدیدات و فتنه‌های خارجی و داخلی نو ظهور است. این روحیه که در بستر ارزش‌های دینی رشد کرده است، سبب تولید یک نیروی خودجوش در تاریخ معاصر ایران شده است که عناصر دینی و ملی جامعه ایران را نمایندگی کرده و همواره در مواقع خطر و بحران، جامعه را نجات داده است.
 
سپاه استان در ادامه آورده است: به درستی که زنده نگه داشتن این روز بزرگ، تاریخی و تاریخساز و بررسی ریشه‌ها، علل و عوامل، آثار، برکات، پیامدها و پیامهای آن، خود نیز موجب نشر فرهنگ بصیرت افزایی و جلوگیری از جریانات نفوذ و رخنه در داخل کشور و نظام و بروز فتنه هایی از این دست در سالیان بعد خواهد شد.
 
در پایان این بیانیه آمده است: سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از بسیجیان، رزمندگان عاشورایی و اقشار مختلف مردم ولایت‌مدار و انقلابی استان اردبیل جهت حضور حماسی و با صلابت خود در مراسم گرامیداشت این روز دعوت می‌نماید تا بار دیگر نیز علاقه و وفاداری خود را به ولایت مطلقه فقیه اعلام و نشان داده و اعلام نمایند ک، یگانه راه پیروزی، مقاومت همراه با بصیرت است؛ نه این فتنه‌ها و فتنه های دیگر قادر نخواهند بود که حلقه امت واحده را از ولایت جدا کند.