سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دستیابی به اهداف اشتغال در اردبیل نیازمند حمایت از بخش خصوصی است - خبر

 

 

دستیابی به اهداف اشتغال در اردبیل نیازمند حمایت از بخش خصوصی است

فرماندار شهرستان اردبیل گفت: برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده در حوزه ایجاد اشتغال در اردبیل نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم.

دستیابی به اهداف اشتغال در اردبیل نیازمند حمایت از بخش خصوصی است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، جواد زنجانی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اردبیل اظهار داشت: امسال هدفگذاری شده تا در سطح استان اردبیل در بخش‌های مختلف 20 هزار فرصت شغلی ایجاد شود که سهم شهرستان اردبیل از این میزان ایجاد هفت هزار فرصت شغلی جدید است.
 
وی از تحقق 50 درصدی تعهدات ایجاد اشتغال در اردبیل خبر داد و گفت:‌ در 6 ماهه نخست امسال سه هزار و 760 فرصت شغلی جدید در سطح شهرستان ایجاد شده و ما توانسته‌ایم شاهد تحقق نیمی از تعهدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در منطقه باشیم.
 
فرماندار شهرستان اردبیل بیان کرد:‌ برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده در حوزه ایجاد اشتغال در اردبیل نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم که انتظار می‌رود در راستای توسعه اشتغال پایدار و نیز وضعیت اقتصادی اردبیل با تعریف و ارائه مشوق‌های سرمایه‌گذاری زمینه برای جلب و جذب سرمایه‌گذاران فراهم شود.
 
زنجانی اشتغال را از محوری‌ترین اهداف دولت دانست و افزود: تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری گامی مهم در راستای تسهیل و تسریع در سرمایه‌گذاری با حذف بروکراسی‌های اداری و حمایت از سرمایه‌گذاران بوده که توانسته خدمات مطلوبی را به فعالان اقتصادی ارائه کند که انتظار می‌رود در راستای توسعه فعالیت بخش خصوصی در اردبیل بانک‌های عامل نیز در ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران مانع‌تراشی نکرده و این موضوع را تسهیل کنند.
 
فرماندار شهرستان اردبیل با تاکید بر تلاش و برنامه‌های‌ریزی دستگاه‌های مختلف اجرایی برای تحقق سهمیه ایجاد اشتغال مربوط به دستگاه‌های خود تصریح کرد: باید دستگاه‌های اجرایی نسبت به بازنگری و اصلاح تعهدات و تحقیقات مطالعه نشده خود اقدام کرده و در راستای اشتغالزایی گام‌های جدی بردارند.