سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

دستگیری متهمان تهیه و توزیع الکل تقلبی در بیله سوار - خبر

 

 

دستگیری متهمان تهیه و توزیع الکل تقلبی در بیله سوار

فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری پنج متهم در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان بیله‌سوار که اقدام به تهیه و توزیع الکل‌های تقلبی می‌کردند، خبر داد.

دستگیری متهمان تهیه و توزیع الکل تقلبی در بیله سوار

سردار هوشنگ حسینی اظهارداشت: با شیوع ویروس کرونا و نشر اکاذیب و شایعات مختلف مبنی بر کاهش تاثیر این ویروس با نوشیدن مشروبات الکلی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و ترغیب افراد ناآگاه به مصرف این ماده افیونی، تعدادی افراد سودجو و فرصت‌طلب در بیله‌سوار اقدام به تهیه مشروبات الکلی دست‌ساز و تقلبی با مارک اتانول و با استفاده از وایتکس و الکل متانول کرده و سپس با قیمت‌های ۲ یا سه برابری از عرف بازار به فروش می‌رساندند.

او گفت: تعدادی از شهروندان بویژه جوانان به سبب ناآگاهی و با مصرف این نوع الکل دچار مسمومیت شدید و قطع عضو شده و در برخی موارد نیر شاهد مرگ بوده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان اردبیل بیان‌کرد: با انجام بررسی‌های تخصصی، اشرافیت کامل اطلاعاتی و افزایش کنترل‌های انتظامی ردپای پنج نفر که در رابطه با تهیه و توزیع الکل‌های تقلبی فعالیت مجرمانه داشتند، شناسایی و پس از هماهنگی قضایی در عملیات مقتدرانه ماموران پلیس امنیت عمومی دستگیر شدند.

حسینی افزود: در این عملیات ۱۴۰ بطری یک لیتری و ۲۵۰ لیتر الکل تقلبی کشف شد.

او با تاکید بر اینکه پلیس با حداکثر توان عملیاتی و تعهد در خدمت امنیت، آرامش و آسایش مردم بوده و برخوردی قاطع با مجرمان، قانون‌گریزان و مخلان آرامش فردی و عمومی خواهد داشت، گفت: مشارکت اجتماعی در این عرصه توفیقات پلیس را تضمین می‌کند.