جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

دستگیری فروشندگان داروهای غیرمجاز و قاچاق در استان اردبیل؛ سایت‌های غیرقانونی عرضه دارو رصد می‌شود - خبر

 

 

دستگیری فروشندگان داروهای غیرمجاز و قاچاق در استان اردبیل؛ سایت‌های غیرقانونی عرضه دارو رصد می‌شود

فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری عوامل عرضه و فروش داروهای غیرمجاز و قاچاق در این استان خبر داد.

دستگیری فروشندگان داروهای غیرمجاز و قاچاق در استان اردبیل؛ سایت‌های غیرقانونی عرضه دارو رصد می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: در راستای شناسایی مجرمان و متخلفان در حوزه فضای مجازی و سایبری همزمان باسراسر کشور طرح عملیاتی در استان اردبیل نیز به اجرا درآمد.
 
او رصد فروشگاه‌ها و درگاه‌های پرداخت اینترنتی غیر مجاز را از مهم‌ترین اهداف طرح پانجیا عنوان کرد و افزود: رصد فروشگاه‌ها و درگاه‌های پرداخت اینترنتی غیر مجاز، شناسایی وب سایت‌های غیر قانونی در عرصه فروش دارو‌های غیر مجاز و مقابله با شبکه‌های مجرمانه حوزه تجهیزات پزشکی از مهم‌ترین اهداف طرح پانجیا است.
 
حسینی با تاکید بر اینکه مردم از مراجعه به سایت‌های غیر مجاز خودداری کنند تصریح کرد: مردم باید ضمن توجه به هشدار‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها از خرید آنلاین دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه از سایت‌های غیر مجاز خودداری کنند.
 
فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری ۱۱ نفر از فروشندگان دارو‌های غیر مجاز و قاچاق در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: طی عملیاتی ۱۱ نفر از فروشندگان و عرضه‌کنندگان دارو‌های غیر مجاز و قاچاق در سطح استان اردبیل که به صورت اینترنتی نسبت به فروش اقدام می‌کردند دستگیر شدند.
 
او اظهار کرد: همچنین بعد از بررسی‌های میدانی و اشرافیت اطلاعاتی کاراگاهان ۳ هزار و ۲۲۲ قلم از انواع مختلف دارو‌ها و لوازم بهداشتی و درمانی قاچاق و غیر مجاز کشف شد.