جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

دستگیری عامل انتشار تصاویر شکار پرنده در فضای مجاز - خبر

 

 

دستگیری عامل انتشار تصاویر شکار پرنده در فضای مجاز

عامل انتشار تصاویر شکار پرنده در فضای مجازی با همکاری پلیس فتای استان اردبیل شناسایی و دستگیر شد.

دستگیری عامل انتشار تصاویر شکار پرنده در فضای مجاز

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اردبیل از شناسایی و دستگیری یک نفر متخلف زیست محیطی از طریق رصد تصاویر منتشر شده شکار پرنده در فضای مجازی خبر داد.
میرزانژاد با بیان اینکه فضای مجازی توسط یگان حفاظت محیط زیست استان رصد و پایش می‌شود، گفت: طی هماهنگی و همکاری با پلیس فتای استان، عامل انتشار تصویر شکار چهار قطعه پرنده دراج در فضای مجازی شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.
وی با بیان اینکه پخش تصاویر شکار و صید پیگرد قانونی دارد و با همکاری پلیس فتای استان با انتشار دهندگان تصاویر شکار و خرید و فروش گونه حیات وحش در فضای مجازی برخورد می‌شود افزود: انتشار تصاویر شکار و صید و بازتاب این عمل غیرقانونی و غیرمحیط زیستی در فضای مجازی که گاهاً موجب تشویق سایر افراد به انجام تخلفاتی از این قبیل می‌شود، تخلف محسوب و با عوامل شکار و صید غیرمجاز و نیز عوامل انتشار این گونه تصاویر برخورد می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان گفت: از همه هم استانی‌ها تقاضا داریم در صورت اطلاع و یا مشاهده انتشار تصاویری در خصوص شکار و صید حیات وحش استان در فضای مجازی، موضوع را به این اداره کل یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان از طریق سامانه ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.