جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دستگاه های اجرایی اعتبارات تخصیص یافته را جذب کنند - خبر

 

 

دستگاه های اجرایی اعتبارات تخصیص یافته را جذب کنند

استاندار اردبیل گفت: امسال پایان سالی مالی را ۲۸ اسفند اعلام کرده اند باید دستگاه های اجرایی در حد توان اعتبارات ابلاغ شده نقدی و اسناد خزانه را جذب کنند.

دستگاه های اجرایی اعتبارات تخصیص یافته را جذب کنند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام جو در جلسه بررسی آخرین وضعیت جذب اعتبارات عمرانی استان اظهار کرد: وضعیت جذب اعتبارات نقدی در دستگاه های اجرایی قابل قبول است اما جذب اسناد خزانه در اکثر دستگاه های اجرایی در حد صفر اعلام شده است.

وی با بیان اینکه به دلیل برودت هوا و وضعیت اقلیمی استان باید در رابطه با جذب اعتبارات ملی و استانی مصوبات جدیدی در نظر گرفته شود افزود: دستگاه های اجرایی بصورت مکتوب دلایل قانع کننده خود را به جهت عدم جذب اعتبار موجود را ارسال کنند تا در سازمان برنامه و نشست استانداران مطرح، و بصورت طرح به واسطه نمایندگان مجلس نیز اقدام شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: دستگاه های اجرایی که پروژه های عمرانی در اختیار دارند با تزریق به موقع بدهی های خود به طبقه کارگر مانع از تراکم بیشتر جمعیت در آستانه عید در بازار شوند. وی با اشاره به اینکه پیگیری های لازم برای تخصیص و تحقق اعتبارات استان از محل سفر رییس جمهوری انجام می شود گفت: مصوبات سفر رییس جمهوری بدون کم و کاست تخصیص و جذب می شود و با قدرت تمام باید در راستای اتمام پروژه ها گام بر داریم.

بهنام جو از مدیران دستگاه های اجرایی که در حساب آنها اعتبار وجود دارد خواست نسبت به پرداخت بخشی از بدهی خود به پیمانکاران و کارگران به نسبت پیشرفت کار اقدام کنند و همچنین هماهنگی های لازم را جهت نحوه هزینه کرد با دستگاه های نظارتی داشته باشند.

در این جلسه رییس دانشگاه علوم پزشکی ، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان، رییس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل میراث فرهنگی، مدیرکل بنیاد مسکن و چند تن از اعضای حاضر در جلسه مشکلات و مسایل موجود در جذب اسناد خزانه و تخصیص اعتبارات ابلاغ شده را مطرح کردند.