جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

دستگاه قضایی اردبیل در برخورد با متخلفان محیط زیست چشم‌پوشی ندارد - خبر

 

 

دستگاه قضایی اردبیل در برخورد با متخلفان محیط زیست چشم‌پوشی ندارد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی اردبیل در برخورد با متخلفان محیط زیست چشم‌پوشی ندارد و با جدیت و اهتمام ویژه به این مسئله ورود پیدا کرده است.

دستگاه قضایی اردبیل در برخورد با متخلفان محیط زیست چشم‌پوشی ندارد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ناصر عتباتی عصر امروز در دیدار با مدیرکل محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: دستگاه قضایی اردبیل در برخورد با متخلفان محیط زیست چشم‌پوشی ندارد و با جدیت و اهتمام ویژه به این مسئله ورود پیدا کرده است و حمایت از نهادها و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه اولویت اساسی است.
 
وی بیان کرد: جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و جلوگیری از تخریب زیستگاه‌ها و شکار و صید غیرمجاز جزو اولویت‌های اساسی دستگاه قضائی استان است و در این زمینه پشتیبانی از فعالیت محیط بانان برای تحقق این مهم مبنای کار قرار گرفته است و همکاری تمام اقشار جامعه مهم و حیاتی است.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: از جمله طرح‌ها و برنامه‌هایی که در دستور کار دستگاه قضائی استان قرار گرفته است می‌توان به حفاظت از اراضی جنگلی و پوشش گیاهی، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه‌ها اشاره کرد که به جد پیگیر این موارد هستیم.
 
مدیرکل محیط زیست استان اردبیل نیز تصریح کرد: خوشبختانه تلاش دستگاه قضائی استان در امر صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی جزو اولویت‌های اساسی است و در این زمینه با پایش مراکز دفن پسماند شهری و اعلام و معرفی شاخص‌های روستای سبز درصدد هستیم تا به خروجی‌های مناسبی در این زمینه دست یابیم.