سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

دستور پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری برای راه‌آهن اردبیل - خبر

 

 

دستور پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری برای راه‌آهن اردبیل

استاندار اردبیل گفت: اقدامات اجرایی لازم برای پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری به راه‌آهن انجام شده است.

دستور پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهوری برای راه‌آهن اردبیل

اکبر بهنامجو اظهارداشت: با توجه به اینکه پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان مصوب سفر رییس‌جمهوری از محل بانک ملی مراحل قانونی را از بانک مرکزی کند طی می‌کرد ، بانک ملی درخواست شرکت زیرساخت و استانداری اردبیل مبنی بر پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان را به بانک مرکزی فرستاد.

وی افزود: در جلسه‌ای با حضور بانک مرکزی و معاونان شرکت زیرساخت ،مستندات و مدارک لازم  با طی مراحل انجام  و قرار شد تا یکی ۲ هفته آینده اقدامات لازم صورت گیرد.

استاندار اردبیل همچنین به برگزاری نشست با بیگدلو ، مدیرعامل بانک ملت برای تصویب نهایی پرداخت اعتبار فاضلاب اردبیل اشاره کرد و گفت: این اعتبار نیز از محل ماده ۵۶ و فاینانس داخلی ۱۱۰ میلیارد تومان برای فاضلاب اردبیل است که تا هفته آینده مصوبه آن برای دریافت از سازمان برنامه و بودجه صادر خواهد شد.

بهنامجو تشریح کرد: مرحله اول تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل برای ۱۲۵ هزار نفر جمعیت طراحی شده بود که با توجه به افزایش جمعیت و تکمیل فاز آن نیاز به تامین اعتبار داشت که در سفر رییس‌جمهوری این تامین اعتبار انجام شد.

 وی افزود: در حال حاضر پیمانکار در حال کار در این پروژه بوده و نقدینگی هم تا چند هفته آینده به حساب پیمانکار واریز می‌شود.