جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دستورالعمل صدور مجوز گردشگری کشاورزی در اردبیل ابلاغ شد - خبر

 

 

دستورالعمل صدور مجوز گردشگری کشاورزی در اردبیل ابلاغ شد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی و نظارت بر آن‌ها برای رونق هرچه بیشتر بخش گردشگری استان ابلاغ شد.

دستورالعمل صدور مجوز گردشگری کشاورزی در اردبیل ابلاغ شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صغری فرشی، معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل امروز در جلسه هماهنگی توسعه گردشگری کشاورزی اردبیل از شناسایی ظرفیت‌های استان در این حوزه خبر داد و گفت: این دستورالعمل که به استناد آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها تنظیم شده پایه فعالیت‌ها در بخش گردشگری کشاورزی به شمار می‌رود.
 
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: بهبود معیشت کشاورزان، توسعه پایدار روستایی، حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی فعالان بخش گردشگری کشاورزی و استفاده از ظرفیت‌ آنها برای پیشبرد اهداف گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها، کاهش بیکاری و افزایش درآمد روستاییان و کاهش آثار نامطلوب زیست‌محیطی از جمله اهداف این اقدام است.
 
فرشی تصریح کرد: در این دستورالعمل شرایط عمومی و اختصاصی برای متقاضیان، فرایند تقاضا ، صدور مجوز ، درجه‌بندی ، نرخ‌گذاری و دیگر موارد لازم ابلاغ شده و طبق برنامه‌ریزی برگزاری جلسات موثر با دستگاه‌های مربوطه و پیگیری‌های لازم در این زمینه از شهرستان‌ها در اولویت قرار گرفته است.
 
او گفت: با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از قطب‌های اصلی کشاورزی  کشور محسوب می‌شود، معاونت گردشگری در تلاش است با تسریع در فرایند صدور مجوز و پرهیز از بروکراسی زاید زمینه‌های توسعه گردشگری کشاورزی از شمال تا جنوب استان را فراهم کند.