نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دستاورد مهم حماسه نهم دی

دستاورد مهم حماسه نهم دی


حماسه نهم دي ماه و حضور عاشورايي مردم حماسه ساز ولايتمدار ايران اسلامي در راهپيمايي 9 دي ماه 1388 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگري در افتخارات مردو زن ايراني به حساب مي آيد . حماسه 9 دي نماد عزّت ، استقلال و بصيرت مردمي است كه تا پاي جان براي حفظ اصول اسلام و آرمان‌هاي انقلاب ايستاده اند و با صداي رسا اعلام كردند كه اگر دشمن در برابر دين آنها بايستد در برابرتمام دنياي آنها خواهند ايستاد.

 انقلاب اسلامي انقلابي عاشورايي است، انقلابي برگرفته از مطالبات ديني، شعارهاي معنوي و شعورهاي متأثر از دينداري و دغدغه هاي اخلاقي، انقلابي كه با الهام از نهضت خونين حسيني و به رهبري مردمي از تبار پاكان، سلاله رسول الله(ص)، بزرگ مرجع عاليقدر، حضرت امام خميني(ره)  آغاز شد و با همان مطالبات، شعارها و شعورها پيروز گشت و استمرار پيدا كرد .

حضور حماسي مردم در راهپيمايي 9 دي سال 88 يك بار ديگر خاستگاه عاشورايي و ماهيت معنوي انقلاب را يادآور شد و پس از سي سال به جهانيان و عوامل بي‌خرد و كم فهم دشمن و فتنه گران داخلي و خارجي ثابت كرد كه هنوز هم انقلاب و مردم انقلابي، خون حسين ، پيام‌حسين  و مرام را حسين (ع) در بند بند وجود و لحظه لحظه عمر خويش حفظ نموده و هر لحظه كه احساس وظيفه كنند با همان شور حسيني به ميدان آمده و توطئه دشمن و فتنه فتنه گران را به خودشان بر مي گردانند.