رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

دستاوردهای عملیات مرصاد - خبر

 

 

دستاوردهای عملیات مرصاد

پنجم مرداد ماه سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد و شکست مفتضحانه منافقین است. نگاه روز امروز به دلایل انجام عملیات مرصاد در مرداد ماه سال 67 و دستاوردهای بزرگ آن پرداخته است.

 

دستاوردهای عملیات غرور آفرین مرصاد       دستاوردهای عملیات غرور آفرین مرصاد دستاوردهای عملیات غرور آفرین مرصاد دستاوردهای عملیات غرور آفرین مرصاد

 

پس از 8 سال مقاومت جانانه ملت ایران در برابر تهاجم همه جانبه ارتش بعث عراق که از حمایت ابرقدرتهای شرق وغرب برخوردار بود، قطعنامه 598 توسط ایران پذیرفته شد تا زمینه برای پایان جنگ تحمیلی فراهم شود. در چنین شرایطی گروهک منافقین با تصور این که پذیرش قطع‌نامه ناشی از جدایی ملت و نظام اسلامی است، فرصت را غنیمت شمرده و درصدد جبران شکست های گذشته خود برآمدند.

منافقین با جمع‌آوری ضد انقلابیون سرخورده و با بهره‌گیری از جنگ‌افزارهای اهدایی صدام و اربابان غربی خود، در یک تهاجم غافلگیرانه حمله خود را از مرزهای خسروی آغاز و با پشتیبانی نیروی هوایی عراق به سمت قصرشیرین، کرند‌غرب و اسلام‌آباد غرب حرکت کردند تا به خیال خام خود در عرض یک هفته تهران را فتح و نظام اسلامی را سرنگون کنند. منافقان در مسیر حرکت خود مردم بیگناه را به شهادت می‌رساندند و برای دستیابی سریع‌تر به اهداف خود از هیچ جنایتی دریغ نمی‌کردند .

اما ملت سلحشور و مسلمان ایران، به محض اطلاع از تجاوز منافقین به میهن اسلامی، به خروش آمده و به منطقه کرمانشاه اعزام شدند که در بین آنها تعداد زیادی از رزمندگان دلاور استان اردبیل نیز حضور داشتند. رزمندگان اسلام در 30 کیلومتری کرمانشاه و در تنگه مرصاد خود را به ستونهای نظامی منافقین رساندند و در یک اقدام متهورانه، خسارات سنگینی به آنها وارد کردند.

در روز بعد نیز با حمله هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سرکوبی شدید منافقان ادامه یافت و آنها را به فرار مفتضحانه ای واداشت.

در عملیات مرصاد منافقان متحمل تلفات و خسارات عظیمی شدند و بیش از 120 دستگاه تانک و 400 دستگاه نفربر  منهدم  و 4800 نفر از منافقان نیز کشته و زخمی شدند.

عملیات غرور آفرین مرصاد دستاوردهای بسیاری داشت که مهمترین آنها اثبات ناتوانی فرقه ضاله منافقان و نداشتن پایگاه مردمی آنها در داخل کشور بود.

تشکیلات منافقین که با تحسین‌های استکبار جهانی خود را پیروز می دانست بعد از عملیات مرصاد به یک تشکیلات ناتوان و منهدم تبدیل شده است و اکنون نیز با همکاری گروهک ضاله داعش درصدد ضربه زدن به مکتب تشیع و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل