جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

درگذشت بزرگ مداح اردبیلی همه ملت ایران را متاثر کرد - خبر

 

 

درگذشت بزرگ مداح اردبیلی همه ملت ایران را متاثر کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی افتخاری بزرگ برای جهان تشیع، اسلام و ملت ایران بود و خبر درگذشت وی همگان را متاثر کرد.

درگذشت بزرگ مداح اردبیلی همه ملت ایران را متاثر کرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سیدرضا صالحی امیری افزود: مرحوم استان سلیم موذن‌زاده اردبیلی افتخاری بزرگ برای عالم اسلام، تشیع و ملت ایران بود و خبر درگذشت این بزرگ مداح اردبیلی همه ملت ایران را متاثر کرد.

وی با بیان اینکه استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی بیش از 60 سال عمر خود را در راستای ترویج فرهنگ و نهضت حسینی صرف کرد، گفت:‌ یاد و خاطره این اسطوره مداحی دنیا هیچ وقت فراموش نمی‌شود و همیشه به نیکی یاد می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ملت ایران امروز در غم از دست دادن دو شخصیت بزرگ معنوی و دینی، آیت‌الله موسیوی اردبیلی و استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی به سوگ نشسته‌اند که من این مصیبت وارده را به ملت فهیم ایران، مردم استان اردبیل، خانواده‌های معظم موذن‌زاده و آیت‌الله موسوی تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان آن مرحومان صبز جذیل آرزو دارد.

صالحی امیری با بیان اینکه مردم ایران سالها با صوت، نوا و مداحی استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی زندگی کرده‌اند، افزود: مرحوم موذن‌زاده اسطوره‌ای بی‌نظیر در تاریخ جهان اسلام بود که هیچ وقت از خاطرها فراموش نخواهد شد.

وی افزود: مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی بسیار باشکوه برگزار شد و مردم ایران و به ویژه استان اردبیل نشان دادند که هیچ وقت اسطوره مداحی ایران را فراموش نخواهند کرد.