سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی مصیبتی عظیم برای ملت ایران است - خبر

 

 

درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی مصیبتی عظیم برای ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی شخصیت علمی مصیبتی بزرگ برای ملت ایران و مردم استان اردبیل بود.

درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی مصیبتی عظیم برای ملت ایران است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله سید حسن عاملی درباره شخصیت آیت‌الله موسوی اردبیلی اظهار داشت: درگذشت مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی شخصیت بزرگ علمی و معنوی مصیبتی بزرگ برای ملت ایران است و من این مصیبت وارده را به ملت ایران و مردم استان اردبیل تسلیت می‌گویم و از خداوند منان برای این خانواده صبر می‌طلبم.

وی با بیان اینکه مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی نقش به سزایی در ترویج فرهنگ دین اسلام و برنامه‌های علمی داشت، افزود: مرحوم آیت‌االله موسوی اردبیلی یک سرمایه بسیار بزرگ برای ملت ایران بود که دستاوردهای زیادی در طول عمر پربرکت خود برجای گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: امروز استان اردبیل در غم از دست دادن دو شخصیت بزرگ معنوی و دینی مرحوم استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی و مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی به سوگ نشسته و یاد و خاطره این دو شخصیت بزرگوار از دل مردم ایران و به ویژه مردم استان اردبیل خارج نخواهد شد.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی یک شخصیت والامقام بود که همیشه در عرصه‌های مختلف کشور نقش بسیار اساسی داشت و توانست دستاوردهای علمی و معنوی بسیار برجای گذارد و یک الگوی اساسی برای جوانان باشد.

وی بیان کرد: یاد و خاطره آیت‌الله موسوی اردبیلی برای همیشه در دل‌ها می‌ماند و این شخصیت علمی برای همیشه با برنامه‌های علمی و معنوی خود درس بزرگی به مردم داده و الگوی بزرگی در عرصه‌های دینی و معنوی برای ملت ایران خواهد بود.