سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

درمان ناباروری با روش های نوین در مرکز درمان قفقاز اردبیل - خبر

 

 

درمان ناباروری با روش های نوین در مرکز درمان قفقاز اردبیل

درمان ناباروری با روش‌های نوین در مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل برای زوج های نابارور انجام می‌شود.

درمان ناباروری با روش های نوین در مرکز درمان قفقاز اردبیل

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ندا چهره برقی اظهار داشت: در این روش با کمک تکنیک‌های خاصی، تخمک اهدا شده با استفاده از گامت پدر لقاح می‌یابد و سپس نطفه تشکیل شده به درون رحم مادر منتقل می ‌شود و  می‌توان گفت نوزاد متولد شده حداقل 50 درصد خصوصیات ژنتیکی همسر فرد را داراست.

وی با بیان اینکه نخستین نوزاد که با کمک اهدای تخمک، در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل متولد شد 3 سال گذشته بود بیان کرد: علل مختلف استفاده از تخمک اهدایی می ‌تواند مشکلات کارکرد تخمدان‌ها و نارسایی زودرس تخمدان‌ها، سرطان تخمدان، یائسگی زودرس و کم بودن تعداد تخمک‌ها  باشد.

سوپروایزر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با اشاره به خصوصیات فرد اهدا کننده تخمک اظهار کرد: به طور کلی، اهدا‌کننده تخمک، باید زیر 35 سال سن و یک فرزند سالم داشته باشد و خصوصیات و ویژگی‌های آن با فرد دریافت ‌کننده هماهنگی داشته باشد که فرد اهدا کننده، بایستی از نظر پزشکی تحت بررسی و آزمایشات کامل قرار گیرد تا پزشک مطمئن شود این فرد، مبتلا به هیچ نوع بیماری ژنتیکی یا نقص مادرزادی نیست.

چهره برقی با بیان اینکه اطلاعات اهداکننده و گیرنده تخمک کاملا محرمانه است، تصریح کرد: امروزه با افزایش آگاهی‌ زوج‌های جوان، انتخاب این روش برای فرزند دار شدن بیشتر از گذشته صورت می‌‌گیرد و تعداد نوزادان حاصل از اهدای تخمک در سراسر دنیا، از جمله در کشور نیز افزایش یافته است و نیز در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل نیز این روش انجام می‌شود.

وی بیان کرد: می‌توان گفت زنان سالمی که تخمک خود را اهدا می‌ کنند، زنانی با ویژگی‌های خاص اخلاقی هستند و در قلب آن ها عشق و علاقه زیادی وجود دارد که می‌توانند مادر شدن و لذت فرزند دار بودن را به یک زوج که از نازایی رنج می ‌برند، هدیه کنند.