جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

درمان بیش از ۱۹ هزار معتاد در اردبیل - خبر

 

 

درمان بیش از ۱۹ هزار معتاد در اردبیل

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: امسال ۱۹ هزار و ۸۶۸ نفر در مراکز ترک اعتیاد استان تحت پوشش درمان و ترک اعتیاد قرار گرفته‌اند.

درمان بیش از ۱۹ هزار معتاد در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهنام بهشتی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: ۲ هزار نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند.
 
او با بیان اینکه پذیرش معتادان در مراکز درمان استان در سال جاری ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه  پارسال افزایش دارد،بیان کرد: تعداد ۹۳ مرکز درمان سرپایی مصرف مواد مخدر در استان فعال بوده و ۱۶ هزار و ۱۳۷ نفر در آنها  تحت درمان هستند.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: ۲۹۹ زن نیز در مراکز سرپایی سوء مصرف مواد مخدر در استان پذیرش و ۹ نفر به مراکز بهبودی اقامتی استان‌های همجوار ارجاع داده شدند.
 
بهشتی با اشاره به گستردگی دام اعتیاد به مواد مخدر در جامعه ، اقدامات فرهنگی و پیشگیری را از جمله اولویت‌های مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و گفت: در همین راستا طرح یاری‌گران زندگی به منظور صیانت و جامعه پذیری معتادان بهبود یافته در استان اجرا می‌شود.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تصریح کرد: طرح یاری‌گران در چهار جامعه هدف آموزشی، محیط خانواده، محیط کار و فضاهای عمومی اجرا می‌شود.
 
او افزود: ۵۵ سازمان مردم‌نهاد در بحث پیشگیری ، درمان و کاهش آسیب در اجرای این طرح مشارکت دارند.