سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

درمان بیش از ۱۰۰۰ زوج نابارور در جهاد دانشگاهی اردبیل - خبر

 

 

درمان بیش از ۱۰۰۰ زوج نابارور در جهاد دانشگاهی اردبیل

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از درمان بیش از یک هزار زوج نابارور در جهاد دانشگاهی استان اردبیل خبر داد.

درمان بیش از ۱۰۰۰ زوج نابارور در جهاد دانشگاهی اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهران اوچی اردبیلی، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه این نهاد به دنبال احیاء و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای پیشرفت حوزه گردشگری سلامت استان است، تصریح کرد: با توجه به اهداف و فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه سلامت باروری، تاکنون درمان بیش از یک هزار زوج موفقیت آمیز بوده است.
وی با اشاره به اینکه امیدواریم در حوزه توریسم سلامت، مأموریت خود را به خوبی انجام دهیم، یادآور شد: از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار جهاددانشگاهی اردبیل، ایجاد مجتمع سلامت در استان است که این امر علاوه بر کمک به توسعه گردشگری سلامت، امکان توسعه فعالیت‌های علمی و درمانی جهاددانشگاهی به ویژه تحقیقات سلول درمانی و سرطانی در استان را فراهم خواهد کرد.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های این نهاد بومی سازی فعالیت‌ها است، ادامه داد: در آذرماه از ۱۰ دستاورد جهاددانشگاهی رونمایی شد که از مهم‌ترین این دستاورد‌ها تولید دکل و مته‌های حفاری صنعت نفت در حوزه فنی مهندسی و تولید انواع دارو‌های گیاهی با منشاء طبیعی در حوزه بهداشت است.
اوچی اردبیلی با بیان اینکه در مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی این واحد حمایت‌های خوبی از فناوران این عرصه برای تولید و تجاری سازی محصولات انجام می‌گیرد، گفت: در این مرکز تمام امکانات مورد نیاز برای پیشبرد اهداف شرکت‌های فناور فراهم شده است و در حال حاضر ۱۵ شرکت با ۳۶ ایده فناورانه در این مرکز مستقر هستند.
وی خاطرنشان کرد: هدف جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه آموزشی رفع نیاز‌های قشر فارغ التحصیل جامعه است که به این منظور با برنامه‌ریزی و نیازسنجی لازم، دوره‌های آموزشی مهارت محور و اشتغال‌زا در مراکز آموزشی این نهاد برگزار می‌شود.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل ضمن تشکر از حمایت‌های بی دریغ مهندس بهنام جو استاندار اردبیل در حمایت از طرح‌های کاربردی و اثربخش این نهاد، به تفاهم نامه منعقده جهاددانشگاهی با استانداری اردبیل اشاره و اضافه کرد: این نهاد در راستای این تفاهم‌نامه مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت شهرستان پارس آباد را راه‌اندازی کرد و با رایزنی‌های انجام گرفته به دنبال ایجاد مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان‌های خلخال و مشگین شهر است.
اوچی اردبیلی با بیان اینکه آموزش پیشران توسعه کشور است، تصریح‌کرد: هدف از ایجاد مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان‌ها صرفا مباحث آموزشی نیست بلکه هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه برای پیشرفت و توسعه استان است.