جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

درآمد محلی شهرداری‌های کوچک استان اردبیل افزایش می‌یابد - خبر

 

 

درآمد محلی شهرداری‌های کوچک استان اردبیل افزایش می‌یابد

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اردبیل گفت: با کمک به افزایش درآمد محلی شهرداری‌های کوچک مشکل کمبود مالی و اعتباری آنها حل می‌شود.

درآمد محلی شهرداری‌های کوچک استان اردبیل افزایش می‌یابد
جواد زنجانی افزود: درآمد بسیار پایین شهرداری‌های کوچک استان همواره موجب بروز مشکلات مالی تامین حقوق و مزایای ماهانه کارکنان در کنار وجود سایر مشکلات مربوط به اجرای طرح‌های عمرانی نیازمند پول و اعتبار کافی شده است.
 
وی گفت: برغم توجه به شهرداری‌های کوچک واقع در مناطق محروم استان در توزیع اعتبارات استانی با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش روزافزون قیمت کالا و خدمات در بازار ، کمک‌های اعتباری مرکز استان به شهرداری‌ها جوابگوی نیاز مالی آنها نبوده و تنها راهکار مطمئن برای حل ریشه‌ای کمبود درآمد مالی تلاش برای ایجاد منابع درآمد محلی پایدار است.
 
وی با بیان اینکه کمک‌های مالی و اعتباری به شهرداری‌های استان اردبیل در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن ۳۰ درصد افزایش یافت، اظهارداشت: این در حالی است که اعتبارات کمک شده به شهرداری‌های مناطق محروم جنوب استان اردبیل با افزایش صد در ۱۰۰ درصدی همراه بوده است.
 
او افزود: از مجموع ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبارت کمک به شهرداری‌های استان اردبیل در سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال به شهرداری کلور تخصیص یافته که این اعتبار نسبت به اعتبار پنج میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریالی سال ۹۷ بیش از ۱۰۰ درصد افزایش دارد.
 
وی بیان‌کرد: پارسال همچنین ۱۴ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین از جمله خودرو آتش‌نشانی ، حمل زباله ، حمل متوفی، کمپرسی، لودر و گریدر در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه در تنظیف شهری همه شهرداری‌های استان مشکل دارند، افزود: نقشه راه وضعیت پسماند استان تهیه شده و با اجرای آن پسماند و تنظیف شهری ساماندهی خواهد شد.