جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

دبیرخانه شورای شهرستان‌های اردبیل تقویت می‌شود - خبر

 

 

دبیرخانه شورای شهرستان‌های اردبیل تقویت می‌شود

نائب رئیس شورای استان اردبیل گفت: دبیرخانه شورای شهرستان‌ها باید با همکاری فرمانداران مورد حمایت و توجه جدی قرار گیرد.

دبیرخانه شورای شهرستان‌های اردبیل تقویت می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر مینایی ظهر امروز در دیداری با اعضای شورای شهر اردبیل اظهار داشت: ما از استاندار اردبیل انتظار داریم شخصا مشکلات و نارسائی‌های شوراها را به دقت رصد کرده تا بتوانیم از طریق رایزنی با مسئولان کشوری درصدد رفع آنها برآئیم.
 
وی از برگزاری نشست اعضای شورای اسلامی استان با استاندار در روزهای آینده خبر داد و بیان کرد: در این جلسه سعی خواهیم کرد تا مطالبات و انتظارات شوراهای فرادستی را مطرح و در راستای پیگیری برای حل آنها گام‌های اساسی برداشته شود.
 
نائب رئیس شورای استان اردبیل با اشاره به این که باید دبیرخانه شورای شهرستان‌ها باید با همکاری فرمانداران مورد حمایت و توجه جدی قرار گیرد بیان کرد: شورای استان در چند ماه اخیر هشت نشست را در شهرهای مختلف و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار کرده و تلاش بر این است تا با انجام وظیفه قانونگذاری و نظارت و پیگیری برای حل مشکلات شوراها گام‌های اساسی در کمک و همراهی مجموعه شوراها برداشته شود.
 
مینایی فعالیت بیش از 3 هزار و 200 شورای روستا، شهر، بخش و شهرستان را در سطح استان یادآور شد و گفت: شوراهای شهرستان‌ها و روستاها از هیچ منابع اعتباری برخوردار نیستند و امیدواریم دبیرخانه شورای شهرستان‌ها به عنوان یک شورای فرادستی فعال شده و امکان پیگیری بسیاری از امور از طریق این مجموعه فراهم کند.
 
وی ضرورت دعوت روسای شوراهای شهرستان‌ها را به کارگروه‌ها و جلسات برگزار شده در فرمانداری یادآور شد و افزود: ما امیدواریم در این جلسات بتوانیم پیشنهادات شوراها را به صورت دقیق و فراگیر مطرح و مورد پیگیری قرار دهیم.
 
عضو شورای شهر سرعین تصریح کرد: در کنار این اقدامات ما تلاش خواهیم کرد تا هر دو ماه جلسات و نشست‌هایی را با مسئولان استان در پیگیری امور شوراها انجام دهیم تا بتوانیم جایگاه پارلمان محلی را در پیگیری امور مردم و مطالبات آنها به نوعی ارتقا دهیم.