جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس هفت روز مهلت ثبت نام دارند - خبر

 

 

داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس هفت روز مهلت ثبت نام دارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس هفت روز مهلت ثبت نام دارند.

داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس هفت روز مهلت ثبت نام دارند

بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل امروز در جلسه ستاد انتخابات استان گفت: بر اساس اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از روز ۱۰ آذرماه تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۱۶ آذرماه می‌توانند برای نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

او افزود: داوطلبان برای اعلام داوطلبی می‌توانند با همراه داشتن مدارک لازم به وزارت کشور، فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه، سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور داشتن حداقل سی سال تمام و حداکثر ۷۵ سال تمام از شرایط سنی شرکت کنندگان در این انتخابات می‌باشد.

ندایی ادامه داد: داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن نیز از جمله شرایط تحصیلی برای شرکت در این انتخابات می‌باشد.

او گفت: داشتن سابقه یک دوره نمایندگی مجلس معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم است، افزود: کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات استان تشکیل شده که هماهنگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات را انجام می‌دهند.

ندایی گفت: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی نیز در دادگستری استان تشکیل شده و روند تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی را رصد خواهد کرد.