جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

دانش‌آموزان خوردن نمک، قند و چربی را تحریم کردند - خبر

 

 

دانش‌آموزان خوردن نمک، قند و چربی را تحریم کردند

در حرکتی ابتکاری در یکی از مدارس استان اردبیل با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دانش‌آموزان در راستای توسعه تغذیه سالم پرهیز در خوردن نمک، قند و چربی را به خانواده‌ها گوشزد کرده و تمایل به این سمت را تحریم کردند.

دانش‌آموزان خوردن نمک، قند و چربی را تحریم کردند

در مراسمی که عصر امروز در مدرسه جهان تربیت اردبیل و با هدف ترویج و توسعه تغذیه سالم انجام شد، دانش‌آموزان به همراه معلمان و مربیان خود با تاکید بر تغذیه سالم سنتی بر استفاده نکردن از نمک، قند و انواع روغن‌ها و مواد چربی تاکید کردند تا خود را از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی، عروقی، فشار خون، دیابت، پوکی استخوان و... نجات دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد:‌ امروز بیشترین علل مرگ و میرها تشدید بیماری‌های قلبی، عروقی است که علت اصلی آن گرایش به استفاده از نمک، چربی‌ها و کم تحرکی در زندگی ماشینی امروز است که از آن به عنوان آسیب جدی یاد می‌شود.

فرهاد پورفرضی با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر امروز به یک جامعه سالم همراه با تغذیه مناسب نیازمند هستیم، تصریح کرد: ما اگر بتوانیم از همین سنین کودکی نسل آینده را با تغذیه سالم و بهداشتی آشنا کنیم، قطعاً بسیاری از ضعف‌ها، مشکلات و نارسایی‌ها برطرف می‌شود.

وی گفت: خانواده‌ها باید در تهیه غذا و تأمین نیاز روزانه فرزندان خود سعی کنند تا از نمک و دیگر مواد افزودنی مضر کمتر استفاده کرده و به جای آن سعی کنند تا از مواد افزودنی پرانرژی و مناسب حال فرزندانشان بیشتر بهره بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان استفاده از سبزیجات، میوه‌ها و مواد سالم طبیعی را به جای محصولات ناسالم و شیمیایی یادآور شد و افزود: ما باید به سمتی حرکت کنیم تا سلامت افراد در سایه تدبیر درست و عقلانیت واقعی فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس،در این مراسم دانش‌آموزان در کنار سفره سلامت نشسته و از غذای سالم بدون نمک، چربی‌ها و مواد قندی استفاده کردند.