جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دانش‌آموزان الزامی در پرداخت هزینه‌های فعالیت‌های اختیاری و داوطلبانه ندارند - خبر

 

 

دانش‌آموزان الزامی در پرداخت هزینه‌های فعالیت‌های اختیاری و داوطلبانه ندارند

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: دانش‌آموزان هیچ الزامی در استفاده از فعالیت‌های اختیاری، داوطلبانه و پرداخت هزینه‌ها در این زمینه ندارند.

دانش‌آموزان الزامی در پرداخت هزینه‌های فعالیت‌های اختیاری و داوطلبانه ندارند

محرم شایقی عصر امروز در نشست مسؤولان آموزش و پرورش اردبیل اظهار کرد: براساس ضوابط تعیین شده شهریه دانش‌آموزان مدارس غیردولتی تعیین شده و هیچ مدیری حق ندارد خارج از شاخصه تعریف شده در گرفتن شهریه از دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده مبالغ اضافی را دریافت کند.

وی با بیان اینکه در دوره ابتدایی شش ساعت فوق برنامه، دوره اول متوسطه هشت ساعت فوق برنامه و در دوره دوم متوسطه نیز هشت ساعت فوق برنامه تدارک دیده شده است، تصریح کرد: در دوره پیش دانشگاهی این میزان 16 ساعت فوق برنامه است.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان اردبیل به تغییر الگوی دریافت شهریه از اولیا اشاره کرد و گفت: ما از سال گذشته براساس هزینه‌های تمام شده در مدارس شاهد محاسبه رقم شهریه هستیم و از همین الگو نیز امسال استفاده می‌کنیم تا رقم تعیین شده شهریه مدارس غیردولتی به اطلاع دانش‌آموزان و اولیای آنها برسد.

شایقی با بیان اینکه به هیچ وجه افزایش خارج از عرف در شهریه مدارس غیردولتی انجام نشده است، افزود: انتظار می‌رود اولیای دانش‌آموزان هنگام ثبت‌نام شهریه مصوب آموزش و پرورش و آموزشگاه را مورد توجه قرار دهند تا در جریان رقم تعیین شده باشند.

وی از مدیران مدارس غیردولتی خواست تا برنامه‌های آموزشی، پرورشی و فوق برنامه خود را به صورت مفصل در اختیار اولیا قرار دهند تا آنها در جریان کم و کیف این برنامه‌ها و خط و مشی مدارس غیردولتی قرار گیرند تا در طول سال براساس این برنامه پیگیر وضعیت تحصیلی فرزندانشان باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان اردبیل، دریافت هرگونه شهریه در مدارس دولتی را غیرقانونی بیان کرد و ادامه داد: در مدارس دولتی مدیران حق ندارند خارج از هزینه بیمه و کتب درسی مبالغی را دریافت کنند اما مشارکت خود اولیا می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.