جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

دانش‌آموزان اردبیلی نیاز به فراگیری آموزش مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای دارند - خبر

 

 

دانش‌آموزان اردبیلی نیاز به فراگیری آموزش مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای دارند

استاندار اردبیل گفت: مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای از جمله ملزومات بوده که نیاز است در این زمینه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان ارائه شود.

دانش‌آموزان اردبیلی نیاز به فراگیری آموزش مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای دارند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام‌جو صبح امروز در مراسم زنگ مهر و مقاومت در مدرسه شهربانوی اردبیل اظهار داشت: دانش‌آموزان امروز آینده‌سازان کشور هستند و باید تلاش و برنامه‌ریزی لازم برای ارائه آموزش‌های مناسب در حوزه‌های مختلف برای تعلیم و تربیت این قشر انجام شود تا بتوانیم آینده کشور را به خوبی رقم بزنیم.
 
وی ارائه آموزش مهارت‌های زندگی برای دانش‌آموزان را ضروری دانست و تصریح کرد: مهارت‌های زندگی و حرفه‌ای از جمله ملزومات یک زندگی ایده‌آل است که دانش‌آموزان باید در طول دوران تحصیل در این زمینه از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند و ارائه این آموزش‌ها از مدارس آغاز شود.
 
استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه قبل از ورود به دانشگاه باید هر یک از دانش‌آموزان یک مهارت عملی را یاد بگیرند، گفت: برای تحقق این مهم انتظار می‌رود نهاد آموزش و پرورش برنامه‌ریزی کرده و مهارت‌آموزی را در تمامی مدارس توسعه و گسترش دهد.
 
بهنام‌جو  توجه به آموزش‌های دانش‌آموزان در تمامی حوزه‌ها برای رشد کشور در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در آینده بیان کرد: انتظار می‌رود دانش‌آموزان نیازمندی‌های لازم برای مهارت‌آموزی را به مسئولان مربوطه  اعلام کنند تا مقدمات تامین آن انجام شود.
 
وی دانش‌آموزان استان را افرادی باهوش و فعال با توان تحلیل مسائل روز و نیازهای توسعه منطقه برشمرد و افزود: در سال گذشته پرسشی که از دانش‌آموزان پرسیده شد در مورد طرح‌های مهم بود که اغلب دانش‌آموزان به پروژه‌های زیرساختی و مهم در استان نظیر راه‌‌آهن و بحث گردشگری اشاره داشته‌اند.
 
استاندار اردبیل زمان افتتاح پروژه راه‌آهن اردبیل را پایان امسال دانست و اظهار کرد: دانش‌آموزان استان در رصد مسائل استان دقیق هستند و در پاسخ‌ها اتمام پروژه راه‌آهن را از جمله ابزارهای توسعه استان عنوان کرده بودند که انتظار می‌رود امسال نیز در این زمینه دانش‌آموزان مشارکت داشته باشند و نیز در زمینه راهکارهای مشکلات اجتماعی و اقتصادی در منطقه اعلام نظر گنند.