جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

دانشگاه محل تصمیم‌گیری‌های مبارک در کشور است - خبر

 

 

دانشگاه محل تصمیم‌گیری‌های مبارک در کشور است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه محل تصمیم‌سازی برای تصمیم‌گیری‌های مبارک در کشور است.

دانشگاه محل تصمیم‌گیری‌های مبارک در کشور است
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و تجلیل از برگزیدگان علمی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه ۱۶ آذر روز بصیرت، اقتدار، ولایت‌مداری و توانمندی است، افزود: اساتید دانشگاه در حوزه‌های مختلف نخبگان را تربیت می‌کنند و در همین راستا مجلس و جامعه نیازمند نخبگان است.
 
وی بیان کرد: هرقدر دانشگاه‌ها و فضای علمی کشور را توسعه دهیم، فرهنگ‌سازی بیشتری نیز در جامعه رخ خواهد داد.
 
موسوی با بیان اینکه فرهنگ، نخبگی، اختراع و رشد و بالندگی از دانشگاه‌های ما برخاسته است، ادامه داد: بر همین اساس احترام خاصی به دانشگاه قائل بوده و نیازمند کمک دانشگاهیان هستیم.
 
نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا دانشگاه‌ها با صنعت ارتباط قوی برقرار کنند، گفت: علم و تفکر دانشگاهی، دانشجویی و بسیجی باید در صنعت حاکم باشد.
 
او افزود: در ۶ ماه گذشته اعتبارات مختلفی از طریق دولت، شستا، قرارگاه خاتم به این استان جذب شده است و احداث مجتمع‌های دامپروری، عمران شهری، چندین تقاطع غیرهمسطح و بیمارستان هزار تختخوابی در مناطق مختلف استان در دستور کار قرار گرفته است.
 
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه برای شبکه ریلی اردبیل همه اعتبار آن تأمین شده و طبق پیش‌بینی‌ها این شبکه ریلی باید در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد، گفت: شبکه ریلی اردبیل-پارس‌آباد و اتصال آن به قفقاز نیز در بودجه سال آتی پیش‌بینی خواهد شد.
 
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این مراسم گفت: انتشار ویروس کرونا اگرچه کل جامعه جهانی را دچار تأثیرات شگرفی کرده، ولی یک نکته را به همه دنیا گوشزد کرد که بشریت باید روی علم و فناوری و سلامتی بشر سرمایه‌گذاری کند.