جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور خوش درخشید - خبر

 

 

دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور خوش درخشید

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در تازه ترین گزارشی که در پایگاه شاخص‌های اساسی علم منتشر شده دانشگاه محقق اردبیل با داشتن ۹ مقاله داغ و ۳۳ مقاله پر استناد درخشش ویژه‌ای را در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور داشته است.

دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور خوش درخشید

عزیز حبیبی اظهار داشت: پایگاه شاخص‌های اساسی علم هر 2 ماه یکبار لیست مقالات برتر چاپ شده توسط تمام دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های جهان را ارزیابی کرده و تعداد مقالات داغ و پراستناد دانشگاه ها را بر اساس استناداتی که اخذ کردند منتشر می‌کند که بر اساس بررسی‌های انجام یافته دانشگاه محقق اردبیلی با داشتن 9 مقاله داغ و 33 مقاله پر استناد درخشش ویژه‌ای را در بین دانشگاه‌های بزرگ کشور داشته است.

وی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام پایگاه شاخص‌های اساسی علم متعلق به شرکت کلاریویت آنالتیکس آخرین فهرست موسسات یک درصد برتر دنیا که بیشترین تعداد استنادها در طول 10 سال گذشته دریافت کردند را منتشر و بطور مداوم بروزرسانی می‌کند.
 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بیان کرد: برای انتخاب موثرترین دانشگاه‌‌ها، کلیه دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی دنیا بر حسب میزان اثرگذاری آنها مشخص و مرتب‌سازی شده و در گام بعد یک درصد برتر آنها که دارای بیشترین میزان اثرگذاری بوده‌اند انتخاب و معرفی می ‌شوند.

حبیبی تصریح کرد: در آخرین بروز رسانی انجام یافته در آذر 1398 تعداد 65 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از کشور جمهوری اسلامی ایران در میان یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان که دارای بیشترین میزان اثرگذاری بودند مشاهده می ‌شود که  27 دانشگاه جامع، 22 دانشگاه علوم پزشکی، 11 دانشگاه صنعتی و 5 مرکز تحقیقاتی در جمع موثرترین‌ های دنیا قرار گرفتند و خوشبختانه دانشگاه محقق اردبیلی جزو یکی از 27 دانشگاه جامع می باشد که در زمره دانشگاه های پر استناد یک درصد جهان قرار گرفته است.

وی با اشاره به قرار گرفتن دانشگاه محقق اردبیلی در زمره دانشگاه‌های پر استناد یک درصد جهان در سال 2019 گفت: با توجه به رشد 200 درصدی دانشگاه محقق اردبیلی در تولید مقاله‌های علمی و برنامه‌ریزی هدفمند دانشگاه در راستای ارتقای کیفی تولیدات پژوهشی برنامه ریزی مدونی در خصوص افزایش استنادات تولیدات علمی توسط حوزه پژوهش دانشگاه در حال انجام است.