جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

دانشگاه محقق اردبیلی بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کند - خبر

 

 

دانشگاه محقق اردبیلی بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی از پذیرش بدون کنکور دانشجو در برخی از کد رشته‌های این دانشگاه طی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

دانشگاه محقق اردبیلی بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌کند

دکتر ترحم مصری  افزود: در راستای سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص حذف کنکور در برخی رشته‌ها، دانشگاه محقق اردبیلی نیز در برخی رشته‌ها بدون آزمون و صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی داوطلب پذیرش دانشجو خواهد داشت.
وی ادامه داد: پذیرش در این رشته‌ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی به صورت مجزا از رشته محل‌های با آزمون و مستقل از کنکور با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و با ملاک معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.
به گفته معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی،  داوطلبانی که منحصرا متقاضی تحصیل در این رشته محل‌ها هستند، نیازی به ثبت نام در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ ندارند.
مصری اظهارداشت: تحصیل در دوره‌های روزانه رشته‌های بدون کنکور، در صورت کسب صلاحیت‌های لازم، بدون شهریه خواهد بود.
او افزود: داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی مراجعه کنند.

دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد و در حال حاضر در ۲۰۱ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد که در ۱۱ دانشکده مشغول تحصیل هستند.