جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

دانشگاه آزاد با کمبود دانشجو روبه‌روست - خبر

 

 

دانشگاه آزاد با کمبود دانشجو روبه‌روست

 

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: دانشگاه آزاد با مشکل جذب دانشجو روبه‌روست.

 

خبرگزاری فارس: دانشگاه آزاد با کمبود دانشجو روبه‌روست

 

 علی شامل عصر امروز در مراسم معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار داشت: دانشگاه آزاد در بهترین شرایط و با هدف پشتوانه‌سازی منابع انسانی نظام شکل گرفت و امروز وظیفه ماست که از این دستاورد صیانت کنیم.

وی با یادآوری اینکه در این سال‌ها با وجود کاهش دانشجو همچنان فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های این دانشگاه با جدیت دنبال می‌شود، تصریح کرد:‌ دانشگاه آزاد که یک مجموعه تلاشگر با نیروهای خدوم همراه با اعتقاد راستین به کارهای زیربنایی است، سعی می‌کند مسیر حرکت خود را به سمتی ببرد تا همه علاقمندان به علم و دانش بتوانند از فضای شکل گرفته استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل خاطرنشان کرد:‌ دانشگاه آزاد در حال حاضر به دلیل کاهش آمار دانشجویان با مشکل کمبود منابع اعتباری به دلیل وابستگی به شهریه دانشجویان روبه‌روست و در کنار آن با توجه به تعیین استاندارد یک کارمند به ازای 70 دانشجو ما 150 نفر در دانشگاه آزاد اسلامی مازاد نیرو داریم.

شامل با قدردانی از همکاری و همدلی مسئولان استانی و نمایندگان مجلس در حل مشکلات این دانشگاه بیان کرد: ‌تلاش ما در توسعه تحصیلات تکمیلی، ‌افرایش میان رشته‌ها، کاربردی کردن کارهای پژوهشی و تحقیقی، تقویت رابطه صنعت با دانشگاه و همچنین روی آوردن به کارهای مطالعاتی و تحقیقات کاربردی با نتایج پرثمر است.

وی به برنامه‌های خود در دوران مدیریت اشاره کرد و یادآور شد: ‌ایجاد فضای آرام و با انگیزه برای تولید علم، دوری از حاشیه‌سازی‌ها، تقویت برنامه‌های فرهنگی و عمل به تحقق شعار سال از جمله این رویکردهاست که به جد دنبال می‌کنیم.

شامل از راه‌اندازی شرکت دانش‌بنیان حمایت کرد و ادامه داد: ما شرکت‌های کارآفرینی و همچنین توجه به دستاوردهای علمی، تحقیقی و پژوهشی را در اولویت قرار دادیم و به اعزام هیئت‌های علمی و توجه به فرصت محور بودن مطالعات و حضور در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی برای اساتید این دانشگاه اعتقاد راسخ داریم چراکه این کار به توسعه فضای علمی همراه با توانمندی‌های اساسی کمک می‌کند.

این مسئول توسعه بهبود فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی و حمایت از تشکل‌های قانونی دانشجویی را بیان کرد و گفت:‌ هیچ ترسی از پذیرش نقدها نداریم و سعی می‌کنیم روحیه نقدپذیری را توسعه داده و از فضاهای فرهنگی و ارزشی حمایت جدی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در حوزه عمرانی تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام، فنی و مهندسی، ‌بیمارستان آموزشی این دانشگاه و به ثمر نشستن این پروژه‌ها در اولویت جدی است و یقین داریم در رسیدن به این نتایج مطلوب باید همدلی، وحدت و انسجام را مدنظر قرار دهیم.

شامل تصریح کرد: ما از مدیران خوش‌فکر، مثبت‌نگر، ولایتمدار و همچنین کانون‌های دانشجویی و هیئت‌های علمی به جد دفاع کرده و سعی می‌کنیم افرادی مقبول با وجاهت عمومی را در حوزه‌های ارائه خدمات به مردم به کارگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تکریم ارباب رجوع و توجه به آرامش دانشجویان از الزامات کار ما است و به صراحت اعلام می‌کنم بنده به هیچ گروه، جریان خاص و فردی وابستگی نداشته و تنها در برابر این ملت و انجام مسئولیت سنگین احساس مسئولیت می‌کنم.