جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بین‌المللی شد - خبر

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بین‌المللی شد

رئیس اداره‏ امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از بین‌المللی‌شدن این واحد دانشگاهی خبر داد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل بین‌المللی شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، طه پیام با اشاره به اقدامات انجام‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار داشت: واحد اردبیل در مسیر بین‌المللی‌شدن با گام‌های شتابان حرکت می‌کند.
 
وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های سازمان مرکزی، واحد اردبیل یکی از 38 واحد دانشگاهی است که اجازه جذب دانشجویان خارجی را دارد.
 
رئیس اداره‏ امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل به فعالیت‌های انجام‌شده اشاره کرد و افزود: از آذر ماه سال گذشته برنامه‌ریزی برای جذب دانشجویان خارجی شروع شده و با برگزاری جلسات هفتگی با حضور مسئولان و همکارانی که تجربه تحصیل در یک کشور خارجی را دارند، ادامه دارد.
 
پیام تصریح کرد: شورای جذب دانشجویان غیرایرانی، زمینه جذب و امکانات دانشگاه از لحاظ نیروی انسانی و امکانات رفاهی را بررسی کرد و سپس کشورهای هدف مشخص شدند و در این راستا کارگروه‌های تخصصی تشکیل شده است.
 
وی کشورهای هدف را همسایه‌های شمالی و کشور عراق و سوریه برشمرد و افزود: چهار کارگروه در حوزه زبان انگلیسی، عربی، ترکی و آذری تشکیل شد که وظیفه بررسی ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی کشورهای هدف و مطالعات جنبی درباره شیوه جذب داشجویان از این کشورها بر اساس علاقه جوانان را برعهده دارد.
 
رئیس اداره‏ امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با یادآوری اهمیت دانشجویان خارجی برای جامعه و دانشگاه گفت: بین‌المللی‌شدن یک دانشگاه نشان از جهانی‌شدن در آموزش عالی است و در شرایط کنونی فرهنگ، فناوری و اقتصادی جهان، جذب دانشجویان خارجی موجب مشارکت فعال در روند جهانی تولید علم و تسهیل انتقال فناوری و غنی‌شدن فرآیند آموزش می‌شود.
 
پیام مزایای بین‌المللی‌شدن دانشگاه را ارتقای هویت ملی، ابزار معرفی فرهنگ ملی، رشد پیوندهای اقتصادی و ارتقای تفاهم و درک متقابل بین‌المللی عنوان و بیان کرد: جذب دانشجو همراه با تأثیر در افزایش منابع مالی، موجب افزایش سرمایه فرهنگی، افزایش سرمایه اجتماعی و افزایش کیفیت آموزش و پژوهش هم می‌شود.